×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Na dragach za kółkiem

  • 11.06.2018, 14:37
  • asp. Magdalena Juźwicka/red.
Na dragach za kółkiem
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto mężczyzna posiadał 3 porcje metamfetaminy.

W trakcie kontroli zachowanie mężczyzny wskazywało, iż może znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z tym mężczyzna został poddany badaniu narkotestem, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy.

W toku dalszych czynności okazało się, iż zatrzymany posiadał środki odurzające w postaci metamfetaminy w ilości 3 porcji.

Za kierowanie będąc pod wpływem narkotyków grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze lubańskiej Policji zatrzymali czterech kierujących, w tym trzech będących pod wpływem narkotyków i jednego pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Kierujący pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających stwarza realne zagrożenia dla siebie jak również dla innych użytkowników dróg. Zarówno alkohol jak i narkotyki znacznie obniżają koncentrację oraz zaburzają zdolność oceny sytuacji.

asp. Magdalena Juźwicka/red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wincyj
Wincyj 11.06.2018, 15:36
Nareszcie wzięli się za naćpanych kierowcow... Szkoda tylko, że tak mało ich łapią bo to wielki problem, większy niż pijani kierowcy.

Pozostałe