×

Remont mostu we Włosieniu

  • 12.06.2018, 10:59
  • red.
Remont mostu we Włosieniu
W lutym tego roku, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei z dnia na dzień zmieniła dopuszczalny tonaż na kilku mostach we Włosieniu. Zmiana ta wywołała protesty mieszkańców, którzy jedną decyzją zostali odcięci od ciężkiego transportu. Z początkiem maja wyłoniono wykonawcę remontu pierwszego z dziewięciu mostów w wiosce. Natomiast 8 czerwca Wojewoda Dolnośląski przekazał na realizację zadania 67% potrzebnych środków.

Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak przekazał Samorządowi Województwa Dolnośląskiego środki na dofinansowanie budowy, przebudowy, remontu, utrzymania, ochrony dróg wojewódzkich i zarządzania tymi trasami. W 2018 roku dotacja wynosi ponad 16,5 mln zł. Z kwoty tej 950 000 zł zostało przekazanych na zadanie „Remont mostu w ciągu DW nr 358 w miejscowości Włosień".

Zadanie podzielono na cztery etapy i wykonane zostanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

ETAP I – wykonanie dokumentacji projektowej na remont (rozbiórkę istniejącego i budowę nowego obiektu wraz z uzyskaniem pozwoleń (zgłoszenie/ pozwolenie na budowę /decyzja ZRID), -termin realizacji 31.07.2018r.

ETAP II - wykonanie projektu tymczasowej organizacji ruchu/ jej zatwierdzenie oraz wdrożenie (zapewniony przejazd dla pojazdów o masie do 30t -termin realizacji 23.05.2018r.

ETAP III - wykonanie robót budowlanych związanych z remontem (rozbiórką istniejącego i budową nowego obiektu), wykonanie wszelkich badań i sprawdzeń, wdrożenie docelowej organizacji ruchu oraz zgłoszenie do odbioru końcowego - termin realizacji to 30.10.2018r.

ETAP IV – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeżeli będzie wymagane) – termin realizacji to 30.11.2018r.

Na czas remontu objazd zostanie wyznaczony drogami gminnymi lokalizowanymi na działkach 859/14, 859/15, 859/23. Po zakończeniu prac drogi, którymi prowadzony będzie objazd, mają zostać przywrócone do stanu nie gorszego niż przed wykonaniem objazdu.

Zadanie zostanie zrealizowane przez wrocławskie firmy - PBW Inżynieria Jacek Garbacz (lider) oraz Probudowa.Com sp. z o.o. (partner).

Całkowity koszt zadania to 1.422.294,07 zł.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe