×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Brawurowa jazda przyczyną kolizji

  • 13.06.2018, 15:28
  • red.
Brawurowa jazda przyczyną kolizji
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i na przejściu dla pieszych. To grzechy kierowcy, który dziś około 14. w Pisarzowicach doprowadził do kolizji trzech pojazdów.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 296 - łącznik do autostrady i zjazdu do Pisarzowic. Z uzyskanych na miejscu informacji wynika, że kierowca szarego BMW jadąc od strony Lubania wyprzedzał przed skrzyżowaniem zestaw ciężarowy. W miejscu tym obowiązuje zakaz wyprzedzania i dodatkowo znajduje się tam przejście dla pieszych.

W tej samej chwili inny kierowca, również samochodu BMW, włączał się prawidłowo do ruchu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i skręcając w kierunku Lubania.

W tej sytuacji jadące drogą wojewódzką BMW zahaczyło o przód włączającego się do ruchu pojazdu i uderzyło w wyprzedzaną przyczepę ciężarówki.

Trzema pojazdami podróżowały w sumie cztery osoby, wszystko wskazuje na to, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W chwili obecnej na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

red.

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 25.06.2018, 09:30
Czyli jednego - szarego idioty klasy BMW mniej. Szare BMW a szarych komórek brak. Ponoc w tej klasie takich bezmózgowców jest w naszej populacji jeszcze 88 %
policja wegliniec
policja wegliniec 15.06.2018, 00:04
czytam te wasze madrosci i naprawde glupota nie macie pojecia o zasadach jaka wina?? wlaczajacego ???? moze winny kierowca tira ???? ludzie nie piszcie bzdetow facet wyprzedza na zakazie na podwojniej prawka juz nigy nie powinien dostac z waszej znajomosci wynika ze sa winni wszyscy bo czubek szalejac ma miec pole do popisu ale glaby
Gość 2
Gość 2 14.06.2018, 08:53
Przestańcie już z tym włączaniem się do ruchu. Poczytajcie definicję "włączania się do ruchu" i nazywajcie rzeczy po imieniu. Po zniszczeniach pojazdów widać że czarne BMW wjechało już z drogi podporządkowanej na drogę z pierwszeństwem. Jeżeli zdążył to zrobić i był już na swoim pasie to znaczy że dostał czołowo od.... który jechał po pasie przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku w miejscu gdzie było to zabronione. Jezeli kierujący czarnym BMW wyjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu upewnił się że ma wolną drogę i wjechał na swój pas a w tym czasie pseudokierowca szarego bmw rozpoczął wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym to jest to ewidentnie jego wina. Jeżeli pseudokierowca był już na swoim lewym pasie a kierowca czarnego BMW w tym momencie zaczął wjeżdżać na drogę z pierwszeństwem przejazdu to obydwaj kierowcy złamali przepisy. Jeden bo wyprzedzał w miejscu niedozwolonym czyli przed skrzyżowaniem, przejściem dla pieszych itd a drugi że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po drodze głownej przy czym przepisy nie definiują w tym przypadku pasów do jazdy w jedną czy drugą stronę a mówią po prostu o drodze która też ma swoją definicję. Podsumowując, jeżeli dojdzie do batalii sądowej...zadecydują detale czyt...kto będzie miał lepszą papuge.
Adam Nowak
Adam Nowak 14.06.2018, 04:31
Prosilibyśmy Pana Redaktora o podanie jakie konsekencje poniósł sprawca wypadku,poza tym,że auteczko do Gminnej Spółdzielni na skup złomu !
Driver
Driver 13.06.2018, 23:31
P.s znam tego kierowcę z czarnego. ..choć młody to bardzo rozwazny ogarnięty chłopak. ..natomiast ten szybki i wściekły to. ..doczekał się. ...Dlaczego. ? ...hmmm parę razy wyprzedzał mnie na mieście. .. również ze Zgola jadąc. .. I tak sobie za każdym razem myślałem. ..kiedy będzie miał dzwon. .. no i. ..stało się. ..A gdyby tak w tym czarnym były dzieci. ...a gdyby wc tym czasie ktoś szedł pasami. ... żałuję że nie mogłem dać mu w czerep tuż po dzwonie. ...wyrwalbym go przez szybę Ale. ..co to da.... takich jak on. ...na pęczki. ...jestem przerazony5tum co się dzieje na drogach. ..
Driver
Driver 13.06.2018, 23:25
Hmm
Driver
Driver 13.06.2018, 23:23
Drodzy. ..mieszkam tam i codziennie wyjeżdżam stamtąd tak jak te czarne BMW. ..To masakra bono strony Henrykowa nic niewidoczne pole jezdni ograniczają krzaki a poza tym od tej strony smigaja śmiało setką. ..od Lubania strony to samo! !! Wyjeżdżając trzeba mię oczy wszędzie! !!
Kierowca
Kierowca 13.06.2018, 21:50
Jednak podwójnej ciągłej nie namalowali tam bez przyczyny. Kierowca BMW musiał to sprawdzić doświadczalnie,taki z niego niedowiarek. Niech inne niedowiarki w szybkich bryczkach uczą się na tym przykładzie.
Adam Nowak
Adam Nowak 13.06.2018, 18:57
Kierowca czarnego BMW rozpoczynając manewr włączania się do ruchu miał pas wolny ! ! ! Dopiero szare BMW łamiąc przepisy wjechało na nie swój pas powodując kolizję ! Tak,że kolego gościu nie mów głupstw !
Gość
Gość 13.06.2018, 22:38
Masz racje bmw wyprzedzające ponosi największą odpowiedzialność ale jak by pas był wolny to nie było by kolizji .to tak jak patrzysz w lusterko chcąc kogoś wyprzedzić ,myślisz pas wolny wyjeżdżasz a tam już auto z dużą prędkością obok ciebie .Zasada ograniczonego zaufania
Kierowca
Kierowca 14.06.2018, 07:38
Facet złamał kilka podstawowych przepisów,wyprzedzanie na podwójnej ciągłej,wyprzedzanie na skrzyżowaniu,niezastosowanie się do znaku zakazu wyprzedzania i pewnie nadmierna prędkość. Po to są przepisy żeby je przestrzegać,a nie jeździć na zasadzie "jak by pas był wolny". Dobrze że nikt tam nie zginął. Tacy nieodpowiedzialni kierowcy to zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Gość 2
Gość 2 13.06.2018, 18:55
A jakie tam było włączanie się do ruchu ? Wyjeżdżał ze strefy zamieszkania? Bo nie widzę znaku...
noajak
noajak 14.06.2018, 07:12
Mistrzu, wez oddaj prawo jazdy do urzedu, albo schowaj rower do piwnicy...brak slow, aby skomentowac to co piszesz - przeczytaj art.17 PoRD...a po drugie jak juz cos to mimo wszystko sprawca zdarzenia jest kierujacy BMW wlaczajacym sie do ruchu, zas kierowca drugiego, ktore wyprzedzalo powinien zostac ukarany mandatem karnym za wykonanie manewru w miejscu niedozwolonym.
Prezes
Prezes 13.06.2018, 18:47
Tak to jest jak się kończy 40 lat i zaczyna się być mistrzem bmw Druga młodość tylko orzeszek wciąż ten sam.
gość
gość 13.06.2018, 16:29
No i wychodzi że oba Bmw ponoszą winę za wypadek .,,W tej samej chwili inny kierowca, również samochodu BMW, włączał się prawidłowo do ruchu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i skręcając w kierunku Lubania.'.Prawidłowo to można się włączyć kiedy nic twoim pasem nie jedzie ,nie ważne że pierwszy kierowca bmw łamał przepisy ale i tak miał pierszeństwo .
driver
driver 13.06.2018, 17:39
zgadza się, mandat za kolizję i nieprawidłowe wyprzedzanie dla jednego, może zagrożenie w ruchu lądowym, ale też za nieprawidłowe włączenie się do ruchu dla drugiego

Pozostałe