×
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

300 zł na szkolną wyprawkę

  • 13.06.2018, 15:49
  • red.
300 zł na szkolną wyprawkę
W nowym roku szkolnym wszyscy uczniowie mogą otrzymać wsparcie w wysokości 300 zł. Ten zastrzyk gotówki na szkolną wyprawkę z pewnością ucieszy rodziców. Wnioski można składać od 1 lipca.

Średnie wydatki na wyprawkę szkolną we wrześniu 2017 r. wyniosły około 650 zł na ucznia. To dla wielu domowych budżetów spore obciażenie. Z poczatkiem nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie mogą otrzymać 300 zł jednorazowego wsparcia.

Nie jest to jednak świadczenie przyznawane z automatu. Rodzice i opiekunowie muszą złożyć odpowiedni wniosek. Najszybciej otrzymamy dofinansowanie składając wniosek drogą elektroniczną, tu pierwsze wypłaty przewidziane są na wrzesień tego roku.

Wnioski można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia drogą tradycyjną, bezpośrednio w instytucjach realizujących program 500+ (urząd miasta/gminy, ośrodki pomocy społecznej).

Ważne, że 300 zł do wyprawki nie podlega kryterium dochodowemu, więc otrzyma je każdy uczeń, którego rodzice złożą poprawny wniosek. Ostateczny termin ubiegania się o te środki mija 30 listopada 2018 roku.

Na Dolnym Śląsku program Dobry Start obejmie ponad 300 tys. uczniów i będzie kosztował 100 mln zł.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe