×

Może czas na miejską łaźnię?

  • 21.06.2018, 14:03
  • red.
Może czas na miejską łaźnię?
Podziel się:
Oceń:
Przed tygodniem pisaliśmy o nowej fontannie w centrum Lubania, która wykorzystywana jest przez dzieci jako wodny plac zabaw. Dziś otrzymaliśmy zdjęcie pokazujące, że nie tylko dzieci korzystają z miejskiego wodotrysku.

Gdy napisaliśmy, że wykorzystywanie nowej fontanny jako wodnego placu zabaw nie jest najbezpieczniejszą zabawą dla dzieci, część mieszkańców Lubania miała krytyczny stosunek do tej informacji. Podnoszono argumenty, że niepotrzebnie straszymy, przecież fontanna miała służyć uciesze najmłodszych.

Dziś od jednej z czytelniczek otrzymaliśmy zdjęcie opatrzone komentarzem: 

Czy to jest normalne ,że dzieci patrzą na takie coś? Nowa fontanna miała służyć do ozdoby i zabawy z dziećmi, a nie do mycia - to nie jest łaźnia. A gdzie jest szanowna straż miejska?

Niestety obrazek ten potwierdza nasze obawy i każe się zastanowić czy nie byłoby dobrym pomysłem umieszczenie w pobliżu fontanny myjki wysokociśnieniowej dla lubańskich amatorów tanich trunków i bezpłatnych kąpieli :).

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 24.06.2018, 12:12
Taka jest mentalność znacznej części gawiedzi - jak u tej mamusi:Cyt: Nowa fontanna miała służyć do ozdoby i zabawy z dziećmi.Jak sobie ta dama wyobraża zabawę dzieci w fontannie? Czyżby dzieciom wolno popluskać się a żulowi i pieskom nie?
Józek
Józek 22.06.2018, 12:45
Faktem jest, że w innych miejscowościach są podobne fontanny (Świeradów http://swieradowzdroj.pl/24... i tam nie widziałem, żeby ktoś się podmywał albo taplał w wodzie. A w Świeradowie nikt tego nie pilnuje bo straży miejskiej nie ma od kilku lat.Wydaje mi się, że takie zachowanie wynika z przyzwyczajenia ludzi do kurtyn wodnych, których w tym roku zabrakło, i z przykładu burmistrza, który pierwszy się wykąpał.
Sławek
Sławek 22.06.2018, 10:16
Czepiacie się fontanny. Są miejsca gdzie woda jest jeszcze brudniejsza, a wchodzący do budynku wkładają tam dłonie i rozprowadzają zarazki po swoim ciele.
Uve Ampler
Uve Ampler 22.06.2018, 09:30
Dla mnie o chora sytuacja.Jesli w publicznym miejscu nie pomaga monitoring ani straz miejska to chyba trzeba zlecic ta prace firmie ochroniarskiej.Miasto Lesna bardzo szybko zrezygnowalo z utrzymywania biernych nierobow z strazy miejskiej i nie wplynelo to negatywnie ani pozytywnie na bezpieczenstwo ale przynajmniej nie trwoni sie pieniedzy na ich utrzymanie.
Tony
Tony 22.06.2018, 01:10
Takiego mamy Burmistrza , że pokazał wszystkim że to nie fontanna tylko basen to teraz tak jest.
gość
gość 21.06.2018, 23:40
to świadczy o mentalności ,w Lubaniu niestety mieszkaja buraki ,czemu w innych miastach sa fontannt i nie ma czegos takiego ? bo jest kultura obyczajowa ,
Do_cebulakow
Do_cebulakow 22.06.2018, 07:43
Wpisałem hasło w wyszukiwarce i o dziwo nie jest to tylko problem Lubania. https://www.google.pl/searc...
gość
gość 22.06.2018, 11:21
i to ma być tłumaczenie chamstwa
Do_cebulakow
Do_cebulakow 22.06.2018, 15:00
To nie jest tłumaczenie chamstwa. Chciałem tylko pokazać, że to nie tylko domeną mieszkańców Lubania
gość
gość 22.06.2018, 18:53
tylko że w Lubaniu nie czarujmy pipiduwie jest mniejsza liczebność mieszkańców więc analogicznie policji czy strazy miejskiej powinniśmy często "spotykać" na ulicach ,wię taka patologia nie mialaby mozliwości tego robic przynajmniej w dzień bo obawiałaby sie interwencji,bo jeżeli ktoś nie jest nauczony kultury społecznej to przynalmniej obawiałby sie patroli
ZORK
ZORK 21.06.2018, 22:40
Brakuje mi słów na Wasze narzekanie etc. W innych miastach też są fontanny z obiegiem zamkniętym i ludzie aż tak nie narzekają tylko cieszą się pięknym miejscem choćby Wrocław, Warszawa i wiele innych zarówno małych jak i dużych miast.Sprawa jest prosta - jak nie chcecie aby Wasze dzieci się moczyły w fontannie wystarczy ich tam nie puszczać!Ja bynajmniej jestem dumny z tego miasta - wygląda pięknie. Przypomnijmy sobie co zmieniało się za kadencji poprzedniego burmistrza pana R. - NIC.Naszemu burmistrzowi zależy aby miasto wyglądało ładnie i było wizytówką.Powtórzę to, że jestem na ten moment dumny z tego, że mieszkam w Lubaniu. Cieszy mnie widok centrum, cieszy mnie nowy parking przy pl. Lompy, uwielbiam spacerować z psem po Lubaniu i podziwiać te pozytywne od tylu lat zmiany.
Józek
Józek 22.06.2018, 09:28
Poprzedni burmistrz nie był idealny, ale pozyskał dotacje na remont kamienic w rynku, ratusza. Teraz mamy szastanie pieniędzmi z kredytów na pacykowanie miasta wg starej zasady: krawężniki na biało, trawa na zielono a reszta na....Ta reszta to rozwój gospodarczy miasta. Sąsiednie miasta się rozwijają (vide strefa ekonomiczna w Bolesławcu) a Lubań wg zamysłów władzy ma być miastem turystycznym. Ręce opadają.
Gizmo
Gizmo 22.06.2018, 08:17
Żeby plusy nie zasłoniły Ci minusów. Co z tego, że może i jest ładnie jak większość właśnie ten Twój zajeb.sty burmistrz na kredyt zrobił, zadłużając przy tym miasto na sporą sumę. Ale owszem jest pięknie a nawet cudownie bo nawet żul ma gdzie dupsko umyć. PS. Posprzątaj kupki po piesku żeby burmistrz nie wdepnął po drodze do domu.
Bravo
Bravo 22.06.2018, 07:58
uuuu ktoś przesłodził areczkowi ;)
Mik
Mik 22.06.2018, 01:07
W innych miastach mają normalnych i mądrych Burmistrzów i nie zachęcają do kąpieli w fontannie.
ZORK
ZORK 22.06.2018, 17:04
Nie mam powodu aby narzekać na burmistrza, rozwój gospodarczy etc., ponieważ mam stabilną i dobrą sytuację finansową i cieszę się życiem a także tym, że miasto staje się piękniejsze.Także Szanowni Państwo wybaczcie - patologia jest i zawsze będzie jak widać po kąpieli kloszarda w fontannie i nie jest to tylko w naszym mieście. Wracając do poprzedniego burmistrza - co po tych remontach kamienic, jak one wyglądają teraz? Trochę czasu minęło i czy wg Ciebie za kadencji poprzedniego burmistrza R. był jakikolwiek rozwój gospodarczy? - śmieszą mnie te opinie ponieważ doskonale pamiętam czasy kadencji burmistrza R.Jak mówiłem jestem apolityczny aczkolwiek nie ukrywam, że jestem zadowolony z obecnego burmistrza.
gość
gość 22.06.2018, 20:35
Nie wiedziałem, że pracownicy urzędu muszą uprawiać wazeliniarstwo również po pracy. No chyba że to hobby.
Nowy
Nowy 22.06.2018, 20:33
Janek uspokój się bo ci żyłka pęknie
Agent
Agent 21.06.2018, 21:53
Z rana kąpią się w fontannie gołębie, pieski też od czasu do czasu siku tam zrobią, w gorące popołudnie mamy wykapia swoje pociechy, a potem pijaczyna umyje tylek. Ludzie, tu wybuchnie wkrótce jakąś epidemia! FONTANNA CIESZY OKO, NIE CIAŁO!
Mohammed
Mohammed 21.06.2018, 21:29
Przecież obok szaletu miejskiego musi być bidet.
Czak berry
Czak berry 21.06.2018, 19:41
Kur........są kamery ????? to gdzie jest straż miejska nieroby
KrUl
KrUl 21.06.2018, 21:13
I co mieli mu zrobić? Znasz jakiś Art?
obserwator
obserwator 21.06.2018, 22:20
ręcznik podać bez artykułu
JAGODA
JAGODA 21.06.2018, 18:41
Tak się kończą przedwyborcze działania naszego burmistrza. Najpierw trzeba szybko zrobić, otworzyć przy fleszach kamer a później się martwić i zastanawiać.
Menel
Menel 21.06.2018, 18:26
Brudasy niech się myja przynajmniej w sklepie smierdziec nie będzie a fontanna to ma być ozdobą a nie basen dla dzieci
Hkx
Hkx 21.06.2018, 17:11
Z tego co wiadomo teren jest monitorowany. Więc może redakcja zdobędzie i opublikuje nagranie jak było faktycznie... Po tym artykule widać że ktoś tu sieje propagandę.
Haha
Haha 21.06.2018, 20:20
I co niby by miała zrobić Straż Miejska skoro sam Burmistrz dał przyzwolenie na kąpanie się w fontannie. Co mandat ? :) No to Burmistrzowi też bo kazał się tam córką kąpać a za nieletnie dzieci odpowiadają rodzice. Tak?
Maks
Maks 21.06.2018, 17:46
Propaganda czy nie, co za różnica. Jak widać można w tej fontannie umyć dupę bez problemu.
Józek
Józek 21.06.2018, 16:59
Bidet miejski ;)
Sade
Sade 21.06.2018, 16:54
Po tygodniu działania fontanny wychowała się taka bakteria? Aż strach pomyśleć co będzie tam się gnieździć pod koniec lata.
Jarek
Jarek 21.06.2018, 16:53
Ja myślę, że całą sprawę załatwiłby Pan Burmistrz przyprowadzając znowu tam swoje córki i wpuszczając je do fontanny. Potem jeszcze powinien umyć tą wodą sobie twarz, zrobić zdjęcia i nakręcić filmiki całej akcji, wrzucić na Facebooku i udowodnić tym , że fontanna to "Żywiec Zdrój" Którz jak nie on właśnie zrobił z fontanny kąpielisko miejskie.
Jarosław Bartoszko
Jarosław Bartoszko 21.06.2018, 16:21
Nigdy tam nawet nie podejdę aby nie zostać ochlapany .... trudno napisać.... ale po tym zdjęciu ....gównem !!! Dziękujemy Panie Burmistrzu za tę atrakcje ...?
Jarosław Bartoszko
Jarosław Bartoszko 21.06.2018, 16:16
Woda w obiegu zamkniętym !!! Po umyciu dupy menela dzieci w tej samej wodzie będą się bawić i pić ..., co to ma być ??? Co na to Sanepid i Burmistrz ???
obserwator
obserwator 21.06.2018, 16:30
Nic. Jak w wielu innych sytuacjach, np. cuchnących pojemników na bioodpady. Ale sanepid nic nie zrobi bo szef ZGiUKu może pani dyrektor zabronić parkowania na terenie ZGiUKu.
Nowicjusz
Nowicjusz 21.06.2018, 16:08
A czy pani wysylajaca zdjęcie wykonała telefon straży miejskiej zgłaszając interwencję czy tylko robiła zdjęcia? O postawie obywatelskiej nie wspomnę. Straż z tego co widzę bywa w parku kilka razy dziennie.
Do_cebulakow
Do_cebulakow 21.06.2018, 16:34
Ale że tam się myją
Mróx
Mróx 21.06.2018, 16:05
Witam a czy ta woda idzie rotacyjnie?? czy to co wytrysnie idzie w kanalizacje?
eLubanpl
eLubanpl 21.06.2018, 16:10
Woda jest w obiegu zamkniętym. Pisaliśmy o tym w artykule "Fontanna zagrożeniem dla zdrowia?" https://eluban.pl/miasto/83...
Mróx