Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault
Perfekta Lubań partner Renault

Jak spędzić wakacje?

  • 22.06.2018, 20:10
  • ŁCR
Jak spędzić wakacje?
Wypoczynek letni za pasem. Warto wiedzieć, że jednostki i organizacje miejskie oraz inne instytucje działające w Lubaniu, zapraszają na bezpłatne zajęcia wakacyjne.

Dobry nastrój, chęci do działania i promienny uśmiech - tylko tyle wystarczy, aby stać się uczestnikiem półkolonii i kolonii letnich. W tym roku lubanianie mogą wybierać spośród kilku wakacyjnych ofert.

Ośrodek Wsparcia Dziennego zaprasza dzieci ze szkół podstawowych (klasy I–III) w terminach: 2.07-20.07.2018r. oraz 6.08-24.08.2018r. W lipcu podopieczni OWD poznają „Tajemnice 5 zmysłów”, zaś w sierpniu przeniosą się do „Akademii Pana Kleksa”. Dodatkowo mali śmiałkowie „Poznają swoje miasto”, odkryją „Igłą malowane”, spędzą „Lato na trzepaku”, rozegrają „Wakacyjne igrzyska” i zostaną członkiem „Akademii podróżnika”. Pod tajemniczymi terminami kryją się wycieczki, kreatywne zajęcia oraz gry i zabawy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej całoroczną ofertę cyklicznych spotkań poszerzy o zajęcia plenerowe - wycieczki autokarowe, rajdy przyrodnicze, spacery ukazujące wyjątkowe zabytki i malowniczą przyrodę Lubania oraz okolic. Co istotne będą to „Bezpieczne wakacje”! Nie zabraknie też „Labolatorium Kreatywności” realizowanego w ramach Programu Terapeutyczno-Edukacyjnego „Biblioteka - lecznica duszy”.

W sierpniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00 z podziałem na grupy wiekowe. Zostaną przeprowadzone turnieje dzikich drużyn w piłkę nożną, poza tym w planach piłka koszykowa, piłka siatkowa, badminton oraz tenis stołowy.

10 miejsc kolonijnych z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Uczestnikami kolonii mogą być dzieci i młodzież od 7 do 16 lat. Pierwszeństwo w korzystaniu z wypoczynku mają dzieci objęte pieczą zastępczą, pochodzące z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych oraz z zaburzeniami somatycznymi.

150 osób złapie wakacyjny oddech w Związku Harcerstwa Polskiego Komenda Hufiec Lubań, który zorganizuje 2 obozy wypoczynkowe pod namiotami (9.07-22.07.2018r. oraz 22.07-04.08.2018r.). Obozy adresowane do dzieci i młodzieży od 10 do 18 lat (120 osób) prowadzone będą metodą harcerską w nadbałtyckiej miejscowości Rogowo. Ponadto harcerze w okresie 20.08-31.08.2018 r. przeprowadzą Nieobozową Akcję Letnią dla 34 osób w wieku 10-17 lat.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba zorganizuje wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży nad Morze Bałtyckie do miejscowości Łazy. Kolonia dla 60 osób odbędzie się w dniach 15-26.08.2018 r.

Z kolei Młodzieżowy Dom Kultury proponuje przeprowadzenie zajęć wakacyjnych w dniach od 25.06 do 31.07.2018 r. Zajęcia będą odbywały się na obiektach sportowych oraz w pracowni Młodzieżowego Domu Kultury na terenie kompleksu edukacyjnego przy ul. Władysława Łokietka.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaniu planuje przeprowadzenie dwutygodniowego programu edukacyjno-terapeutycznego „Ja i Moja Ojczyzna”. Półkolonia odbędzie się w dniach 25.06-06.07.2018 r. w ramach Letniej Akademii Patriotyczno-Terapeutycznej. Działaniami zostanie objętych 40 dzieci klas 0-III lubańskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Jest z czego wybierać, jednak należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warto więc już dziś zaplanować wakacje. Szczegóły u organizatorów.

ŁCR

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe