Rosyjskie media: Polska zagrała słabo, odpadła zasłużenie

  • 25.06.2018, 11:18
  • mp
Rosyjskie media: Polska zagrała słabo, odpadła zasłużenie
Media rosyjskie komentując niedzielny mecz Polska-Kolumbia w Kazaniu podkreślają wysoką przegraną biało-czerwonych. Chwalą natomiast Kolumbijczyków za jakość gry i krytykują piłkarzy Adama Nawałki za ich poziom. Według niektórych mediów Polska odpadła z mundialu zasłużenie.

Dziennik "Kommiersant" zauważa w poniedziałkowym komentarzu, że najpierw wydawało się, iż obu drużynom należy dać jednakowe zalecenie - aby "włączyły myślenie", bo chociaż w grze było sporo świetnych elementów, to widoczny był "deficyt myślenia". Wskazuje m.in. na "podania na chybił trafił", jakich wiele było w pierwszych 30 minutach spotkania w Kazaniu.

"Polscy kibice na pewno przeklinali trenera Adama Nawałkę za to, że przetrzymał na ławce Arkadiusza Milika i Jakuba Błaszczykowskiego. Tak, w meczu z Senegalczykami oni zawiedli, ale mogliby dodać doświadczenia i rozsądku zbyt gorączkowej grze" - ocenia dziennik.

Potem zaś "reprezentacja Kolumbii szybciej skorygowała swoją grę na korzyść. A być może Polakom po prostu szybciej, niż ich rywalom, skończyło się paliwo, którego do takiego biegania bez pauz trzeba mieć nie jeden pełny bak, a dwa. W końcówce pierwszej połowy można już było mówić o grze z wyraźnie określonym wektorem skierowanym ku polskiej bramce" - pisze "Kommiersant". W drugiej połowie meczu Kolumbijczycy "byli już o wiele lepsi od Polaków", którzy "ustępowali im aż nadto" - podsumowuje gazeta.

W odrębnym komentarzu ten sam dziennik na stronie internetowej ocenił, że Kolumbia zagrała "znakomity mecz i zwyciężyła zasłużenie". "Łzy Polaków nie wzruszają. Ta drużyna okazała się zupełnie nie gotowa do tych mistrzostw świata i zasłużenie jedzie do domu" - uznał komentator.

Inny dziennik, "Moskowskij Komsomolec", ocenił, że w ciągu całego meczu piłkarze z Ameryki Łacińskiej "wyglądali o wiele lepiej, atakowali, tworzyli sytuacje, naciskali i strzelali gole". Również portal Gazeta.ru przyznał, iż "Kolumbijczycy zmuszali Polaków do błędów i z przyjemnością wykorzystywali okazje, jakie im się trafiły".

"Dla polskiej drużyny był to kolejny słaby mecz; przegrywała faktycznie we wszystkim" - podsumowała Gazeta.ru. Portal podkreślił także, że reprezentacja Polski jest pierwszą drużyną europejską, która zakończyła na mundialu w Rosji walkę o przejście do 1/8 finału.

Z Moskwy Anna Wróbel

mp
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 29.06.2018, 19:17
Umiłowani Siostry i Bracia!Nie słuchajcie tych bzdur, że w ostatnim spotkaniu Polacy uratowali honor i wygrali z Japonią 1:0.Przede wszystkim to Japończycy dali naszym strzelić na pocieszenie (otarcie łez) - a sami do końca spotkania udawali tylko, że nam gola strzelić chcą.Mecz był faktycznie porywający... Już nie wspomnę co...I taka jest jedynie słuszna prawda!
Herakliusz
Herakliusz 27.06.2018, 21:43
Powiadają, że jutro z pewnością wygrają "biało-czerwoni". No tak - w tej kategorii oni też pasują. https://uploads.disquscdn.c...
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 26.06.2018, 23:23
No tak Polacy przegrali 3:0 i paradoks ?, że Rosjanie z Urugwajem też 3:0. Dogadał kocioł garnkowi. Mieli słabą grupę i chcieli mieć mocny język ciekawe jak by im wyszło z naszymi rywalami? Oj Rusku nie chwal dnia przed zachodem i nie sądź bo będziesz sądzony.
Herakliusz
Herakliusz 26.06.2018, 09:06
Otrzymałem od znajomego z dnia dzisiejszego: Sprawiedliwie i zgodnie z prawem ( refleksja z mundialu )Nasza drużyna w myśl maksymy szlachetnie rozumianejSkorzystała z prawa…Do sprawiedliwej przegranejWyjątkowo szlachetny gest nasi uczyniliPozwalając wygrać tym…Którzy lepsi ( od nich ) byliPokazać całemu światu Znakomitą mieli możliwośćŻe pochodzą z krajuKtórego obywatele wysoko cenią…Prawo i SprawiedliwośćJest to dla nas olbrzymia dzisiaj radośćŻe, nawet w RosjiSprawiedliwości…Stało się zadośćZatem cześć im i chwałaZa ten ich czyn niebywałyZa to, że pozostali wierniIdeałom…Dobrej zmianyJesteście chłopaki naj, naj, najMamy wreszcie taki futbol…Jaki kraj
Margo
Margo 25.06.2018, 18:42
Czym się różni Burmistrz Lubania od Polskiej Reprezentacji ... .Niczym wiele obiecują a ch... a reprezetuja . Panie Arku czas abdykowaç.
Herakliusz
Herakliusz 25.06.2018, 14:02
Okazuje się, że PiS-popaprańca Jacka Kurskiego, ministra od propagandy TiVi nie bardzo zasmucił efekt naszych - ale radość w skowronkach wyraził z powodu rekordowej zanotowanej - podczas meczu - tak zwanej oglądalności nie spotykanej dotychczas w historii Telewizji Polskiej. To trzeba być nieźle porąbanym żeby się cieszyć z „rekordowego” oglądania klęski narodu.Niech wykazie rekordową któregoś z serwisów, dzienników zwanych "wiadomościami".Przy okazji – bezpośrednio po meczy pomocnik Maciej Rybus był orzekł, że główną przyczyna porażki, a właściwie klęski było to, że nie NADANŻALI …Prorocze to było, na kilka godzin przed meczem: https://uploads.disquscdn.c...Przyjdzie nam od Rosjan uczyć się gry w piłkę nożną.
Beniz Bajonga
Beniz Bajonga 25.06.2018, 18:51
"Przyjdzie nam od Rosjan uczyć się gry w piłkę nożną"Tych, którzy właśnie dostali w trąbę 0:3 od Urugwaju?
Herakliusz
Herakliusz 26.06.2018, 09:07
No właśnie - i jeszcze dostaną ...Tylko że w przeciwieństwie do naszych - dwa poprzednie wygrali w przyzwoitym stylu. Niechby nasi chociaż te dwa pierwsze ...

Pozostałe