Nie pozostańmy obojętni

  • 11.07.2018, 10:12
  • Bolec.info
Nie pozostańmy obojętni
Pomagamy pogorzelcom z Godzieszowa.

W związku z pożarem domu w Godzieszowie, które miało miejsce w dniu 30 czerwca br. roku, rodzina Państwa Samerek poniosła duże straty materialne. Spłonął garaż oraz pomieszczenie znajdujące się nad garażem. W wyniku akcji gaśniczej dom został częściowo zalany, strażacy zdjęli część poszycia dachu, który w całości musi być wymieniony.

W momencie uzyskania informacji o pożarze w Godzieszowie, burmistrz Nowogrodźca Robert Relich odwiedził poszkodowanych i spowodował, że bardzo szybka odbyła się kontrola budynku przez Powiatowy Nadzór Budowlany. W dniach 2 i 3 lipca br. zorganizowano dostawę dwóch kontenerów na odpady dla pogorzelców w Godzieszowie.

Pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogrodźcu w trakcie przeprowadzania czynności służbowych wspólnie z rodziną ustalił zakres niezbędnej pomocy. Trwa postępowanie administracyjne, które zostanie zakończone wydaniem decyzji przyznającej pomoc finansową, odpowiadającą obecnym możliwościom finansowym Ośrodka.

W ramach pracy socjalnej poinformowano również poszkodowanych o możliwości skorzystania także z innych form pomocy, m.in.: nieodpłatnej pomocy prawnej oraz wsparcia psychologicznego, co jest szczególnie istotne w zaistniałej sytuacji.

Rodzinie natychmiast zaczęli pomagać mieszkańcy Godzieszowa okazali wiele serca i wsparcia. Brali udział w ratowaniu dobytku, zaoferowali doraźne wsparcie, co jest piękną inicjatywą społeczną. Sołtys Piotr Tutak zorganizował akcję zbierania środków pieniężnych na konto rodziny. Pogorzelcy proszą także o materiały budowlane na odbudowę i remont domu.

Urząd Miejski w Nowogrodźcu deklaruje dalszą pomoc i wsparcie w celu przezwyciężenia szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w jakiej znalazła się rodzina poszkodowana w pożarze.

Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji wsparcia rodziny Państwa Ireny i Aleksandra Samerek, poszkodowanych w pożarze domu w dniu 30 czerwca 2018 roku w Godzieszowie.

Trwa akcja zbierania pieniędzy dla poszkodowanych. Nie pozostańmy obojętni!

NUMER KONTA
52 2030 0045 1130 0000 0449 1500
BGŻ BNP PARIBAS ODDZIAŁ W BOLESŁAWCU
IRENA ALEKSANDER SAMEREK
Z DOPISKIEM POMAGAM

Bolec.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe