×

Nowe trasy rowerowe

  • 12.07.2018, 14:45
  • Powiat Lubań
Nowe trasy rowerowe
Powiat Lubański wraz z 12 partnerami czeskimi i 7 polskimi realizuje projekt mający na celu stworzenie trasy rowerowej wokół Gór Izerskich. Łączna długość pętli to ponad 220 kilometrów. Misją projektu jest promocja turystyki rowerowej oraz połączenie dwóch stron pogranicza wraz ze znajdującymi się tam atrakcjami.

19 czerwca br. w Libercu odbyło się spotkanie wszystkich partnerów projektu. Podczas konferencji zaprezentowano przebieg nowo wyznaczonej trasy rowerowej oraz działania inwestycyjne, które zrealizowane zostaną na poszczególnych odcinkach. Podczas spotkania omówiono ich przebieg oraz przedstawiono atrakcje turystyczne, znajdujące się pobliżu przebiegu trasy.

Według przedstawionej koncepcji powstanie ponad 90 kilometrów nowych tras i ścieżek rowerowych, zrekonstruowanych zostanie blisko 7 kilometrów i połączone zostaną z 122 kilometrami istniejących już tras.

Projekt pn. „Rowerem wokół Gór Izerskich” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska, a wartość całego projektu wynosi 3,6 miliona euro, w tym całkowite wydatki kwalifikowane to kwota 3,4 mln euro.

Powiat Lubań

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bajktywizacja
Bajktywizacja 12.07.2018, 18:00
I takie wiadomości, to się lubi!
Teo
Teo 12.07.2018, 17:07
Drodzy samorządowcy! Wy weźcie się w końcu za odbudowę dróg, chodników i daleko rozumianej infrastruktury w naszych miejscowościach powiatowych! Przecież to co jest to jakaś schizofrenia! Drogi wiejskie przypominają wylana asfaltem ścieżkę rowerową! Wąsko, nie ma jak się wyminąć samochodem,chodników brak,zarośla na pół tej ścieżki, naniesiony piasek z pól itd! Przecież to dla mieszkańców jest podstawą do życia ! A wy zajmujecie się drogą na Przylądek , czy ścieżki rowerowe. Pytam się?! Gdzie jest większy ruch?My też płacimy podatki!
Gaga
Gaga 12.07.2018, 16:41
Dumnie brzmi, ze coś omówiono, ale z tego co wiem, to żaden z tych co pojechali ze starostwa na bankiecik za publiczne pieniądze, to ani be ani me w języku obcym. Ale zagraniczne wojaże sobie ochoczo fundują.
Teo
Teo 12.07.2018, 19:32
Dokładnie! A CO im?! Za swoje nie jadą!

Pozostałe