×

Sprawcy kradzieży zatrzymani wraz z łupem

  • 13.07.2018, 14:06
  • asp. Magdalena Juźwicka
Sprawcy kradzieży zatrzymani wraz z łupem
Lubańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamanie na terenie powiatu lubańskiego. Ponadto jeden z nich był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności, a drugi posiadał przy sobie środki odurzające.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu zgorzeleckiego, przy których znaleziono przedmioty skradzione z pojazdów na terenie Lubania.

W trakcie wykonanych sprawdzeń okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez sąd w Zgorzelcu celem odbycia kary pozbawienia wolności, natomiast drugi posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany w ilości ok. 1 porcji.

Lubańscy kryminalni ustalili, iż sprawcy pod koniec czerwca dokonali kradzieży narzędzi elektrycznych takich jak wiertarki, młoty, piły, wyciągarki, a także akumulatory oraz skrzynki z narzędziami. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę ok. 4600 złotych.

Dzięki podjętym działaniom udało się odzyskać część skradzionego mienia między innymi wyciągarkę elektryczną o wartości 1700 złotych.

Zatrzymanym przedstawiono łącznie 3 zarzuty, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Magdalena Juźwicka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe