Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

III i IV dzień Sudeckiego Festiwalu Minerałów – podsumowanie

  • 16.07.2018, 16:05
  • ŁCR
III i IV dzień Sudeckiego Festiwalu Minerałów – podsumowanie
Piękna, słoneczna, wręcz upalna pogoda od rana zachęcała do wpadania na imprezę, która rozkręciła się na całego.

Na giełdach i wystawach słychać było gwar w różnych językach. Licznik odwiedzin wystaw w sobotę wieczorem zanotował 7,5 tysiąca osób (od początku SFM). Strefę rękodzieła zasiliły Koła Gospodyń Wiejskich z regionalnymi smakami i wyrobami przygotowanymi według tradycyjnych receptur.

O godzinie 18.00 w sobotę rozpoczęły się koncerty na lubańskim Amfiteatrze, pierwszy program artystyczny „Mundial w Owocowie” przeznaczony był dla najmłodszych widzów. Wykonawcy - Centrum Uśmiechu, znani są m.in. z hitu „Gruszka” a na scenie prezentują wysoki poziom artystyczny. Następnie zabawa rozkręcała się przy przebojach – coverach. Na scenie zagościł zespół BigBit –w repertuarze hitów zespołu The Beatles, Elvisa Presleya i polskich grup bigbitowych. Bardzo profesjonalni, energetyczni, czerpiący czystą radość z muzyki – tak można podsumować ich występ. Rozpoczęły się pierwsze tańce. Inny klimat wprowadził zespół Coctail Boys, grający stare i nowe standardy disco-polo w nietypowym aranżu i nietypowo bogatym dla tego gatunku muzyki instrumentarium. Publiczność rozśpiewała się na dobre.

Przy maksimum rozgrzania i amfiteatrze dosłownie pękającym w szwach na scenę wkroczył ENEJ. Koncert odbył się przy rekordowej frekwencji. Zabrakło miejsc stojących, przeboje wykonywano chóralnie, a ręce były podniesione w górę niemal non stop.

W niedzielę na scenie wręczono nagrodę publiczności Joannie Gajowniczek-Praszkier za wystawę "Rozmiar ma znaczenie :)". Na scenie koncertował LLAVallon a o 16, w związku ze zbliżającym się meczem finałowym mundialu Tomasz Praszkier, prezes TG Spirifer ogłosił zakończenie imprezy, dziękując wszystkim gościom oraz osobom zaangażowanym w jej organizację.

ŁCR

Zdjęcia (45)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe