Festiwal Pirotechniki Filmowej

  • 24.07.2018, 10:58
  • Powiat Lubań
Festiwal Pirotechniki Filmowej
Podziel się:
Oceń:
Zamek Czocha, odkąd kinematografia stała się sztuką, jest jednym z symboli polskiego świata filmowego. Poczynając od Postaci Ernsta Gütschowa (inicjatora przebudowy zamku), który wspierał przedwojenny, raczkujący przemysł Hollywoodu, kończąc na masie filmów, które powstały po wojnie w murach naszej warowni.

Nieodłącznym elementem filmografii Czochy są dzieła wojenne. Żeby przypomnieć tylko dwa, czyli „Gdzie jest Generał?” oraz „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. A jeśli wojna to i jej najbardziej widowiskowa część, czyli wybuchy i strzały – efekty specjalne, które najbardziej kochają widzowie rozmiłowani w kinematografii spod znaku militarnej przygody.

Takie właśnie atrakcje chcieliśmy zaproponować podczas jedynym w Polsce festiwalu pirotechniki filmowej, gdzie przez dwa dni widzowie obejrzą kilkanaście pokazów nawiązujących do najbardziej znanych dzieł filmowych. Dodatkowo planujemy pokazy kaskaderów. 

Jesteśmy pewni, że tego typu rozrywka zdobędzie szerokie uznanie u zgromadzonych widzów i odbije się szerokim echem w polskich mediach. 

DZIEŃ 1 

14.08.2018 

10:30 Otwarcie imprezy – MASCLETA – pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

11:00 Pokaz kaskaderski- Jak powstaje walka filmowa.

12:00 Atak na zamek – ostrzał artyleryjski zamku przez wojska rosyjskie - pokaz z udziałem grup rekonstrukcyjnych przedstawiający namierzanie celu i ostrzał moździerzowy – sceny z filmy Wróg u Bram.

12:30 Kocham zapach Napalmu o poranku – bombardowanie Napalmem w fosie zamkowej – kopia słynnej sceny z kultowego filmy Copolli – Czas Apokalipsy.

13:00 Pokaz kaskaderski- Palenie człowieka

14:00 MASCLETA – część 2 – kontynuacja widowiska z godziny 10.30 – tym razem zobaczymy efekty pirotechniczne, które kilka tygodni temu ilustrowały widowisko o przybyciu do Karkonoszy Króla Gór

14:30 Pokazy kaskaderskie- pokaz filmowy różnych scen kaskaderskich z omówieniem 

15:30 Atak lotniczy na zamek – niemiecki patrol spróbuje przegonić rosyjskiego SU (przedstawionego tylko za pomocą efektów dźwiękowych), który właśnie atakuje na zamek. Wpierw używając karabinu MG 42, gdy to nie pomoże wezwą ciężką artylerię przeciwlotniczą – Działa Navarony.

16:00 Jak powstaje pokaz pirotechniczny? - wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym moście – Festiwal Ognia.

17:00 Magia pirotechniki dziennej – na zakończenie dnia zostanie przeprowadzony pokaz pirotechniki wieczornej z użyciem potężnych ładunków 100mm, które zapełnią niebo różnokolorowym dymem (Folwark).

17:30 Wystrzał z armaty – na zamek przybędzie oryginalna Armata Putiłow używana m.in. przez Polską Armię z Wojny Obronnej roku 1939

DZIEŃ 2 

15.08.2018

10:30 Jak powstaje pokaz pirotechniczny? - wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym moście – Festiwal Ognia.

11:30 Pokaz kaskaderski- Jak powstaje walka filmowa.

12:30 Atak na zamek – szturm żołnierzy niemieckich na zamek połączony z ostrzałem moździerzowym – Szeregowiec Ryan. Niemieccy żołnierze ruszyli do ataku chcąc zdobyć zamek.

13:00 Pokaz pirotechniki dziennej i pirotechniki saskiej – wielkie ogniste koła , fontanny pirotechniczne i wyrzutnie dymne – ciekawe widowisko synchronizowane z muzyką – scena filmu Trzej Muszkieterowie.

13:30 Pokaz kaskaderski- Palenie człowieka

14:30 Atak niemieckiego pojazdu pancernego na Zamek Czocha – obrona Rosjan i zniszczenie pojazdu wyrzutnią rakiet – Wróg u Bram.

15:00 MASCLETA – pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

15:30 Pokazy kaskaderskie- pokaz filmowy różnych scen kaskaderskich z omówieniem

16:30 Dzwony Wojny – atak gazowy z okopów I Wojny Światowej. Gdy biły dzwony żołnierze wiedzieli, że rozpoczął się atak gazowy. Tą dramatyczną scenę postaramy się odtworzyć w fosie zamkowej – tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

17:00 Pożegnanie z hukiem – obrona przeciwlotnicza i ostrzał artyleryjski w fosie zamku – Bitwa o Anglię. Pożegnamy widzów z głośnym hukiem, gdy w powietrze wzlecą potężne pociski artyleryjskie zakrywając niebo nawałą ognia.

17:30 Wystrzał z armaty – na zamek przybędzie oryginalna Armata Putiłow używana m.in. przez Polską Armię z Wojny Obronnej roku 1939

 

Powiat Lubań

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe