Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Skrócony czas urzędowania

  • 30.07.2018, 16:58
  • red.
Skrócony czas urzędowania
W związku z upałami burmistrz Lubania podjął decyzję o skróceniu godzin pracy podległym mu urzędnikom. Od dziś do najbliższego czwartku urząd czynny będzie do godziny 7.30 do 14.00.

Według prawa pracodawca nie ma obowiązku skracania dnia pracy ze względu na wysoką temperaturę. Wszystko zależy tylko od jego dobrej woli. Kodeks pracy wyznacza tylko minimalne standardy. W wyjątkowych sytuacjach rzeczywiście można pracownikom skrócić czas pracy, ale np. z obowiązkiem odrobienia – wyjaśnia Alicja Biernat z Kancelarii Adwokackiej EIR Legal Alicja Biernat.

To nie pierwszy raz, kiedy włodarz miasta korzysta z tej możliwości. Takie sytuacje zdarzały się już w latach ubiegłych, kiedy temperatura oscylowała w pobliżu 30 stopni Celsjusza.

Według prognoz pogody na najbliższy tydzień do czwartku możemy się spodziewać właśnie takich wartości. Odpuścić ma dopiero w piątek, wówczas temperatura spaść ma do 29 stopni Celsjusza.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 3.08.2018, 10:39
Upały dają sie we znaki nawet w wielkiej polityce.Każdy kto twierdzi że Trybunał Konstytucyjny nie działa jest w błędzie.. a ponadto jest zdrajcą genetycznych Polaków.. wichrzycielem.. a najpewniej Niemcem z Berlina.. Otóż działa.. i to jak działa.. oto bowiem Prezes TK w składzie jednoosobowym.. podczas posiedzenia które odbyło się kuchni gdy parzyła kawę dla TW Wolfganga.. uznała że Sąd Najwyższy w dniu wczorajszym naruszył Konstytucję.. po czym wydała komunikat w tej sprawie.. Od orzeczenia Sądu Najwyższego minęło zaledwie 17 godzin.. tymczasem sprawę rozpatrzył.. osądził.. i wydał wyrok.. kto zatem twierdzi że TK działa z poślizgiem i na rozkaz centrali z Nowogrodzkiej.. ten musi być ofiarą fali upałów!
IWO
IWO 1.08.2018, 08:12
Jakie to wypisywanie jest żałosne. Tylko nieroby ciągle piszą że to inni są nieroby. Skąd w narodzie tyle jadu i nienawiści do wszystkich i wszystkiego??? Weź się do pracy i nie ubliżaj ludziom tylko dlatego że masz wredny charakter
Gość
Gość 30.07.2018, 22:20
Kampanie wyborczą w Lubaniu rozpoczęto. A nie lepiej otworzyć urząd o 6tej rano?
Jaco
Jaco 30.07.2018, 17:34
Ja bym tym nierobom skrócił czas urzędowania...

Pozostałe