Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Apel do mieszkańców

  • 3.08.2018, 14:03
  • red.
Apel do mieszkańców
Leśnianski magistrat apeluje do mieszkanców o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody. Ze względu na niski stan wód w ujęciach ograniczmy mycie samochodów i podlewanie ogródków.

Szanowni Mieszkańcy, w związku z wysokimi temperaturami, brakiem opadów oraz niskim stanem wody w ujęciach, mając na względzie zapewnienie stałych dostaw wody do celów bytowych, apelujemy o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

Apel dotyczy głównie mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w miejscowościach Pobiedna, Świecie, Sucha, Miłoszów, Szyszkowa i Złotniki Lubańskie.

Należy pamiętać, że woda z wodociągu gminnego w pierwszej kolejności służy celom bytowym tj. spożywczym i sanitarnym.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

roztargniona
roztargniona 9.08.2018, 10:27
Jako mieszkanka Świecia jestem zakłopotana, albowiem nie wiedziałam nawet, że gmina podłączyła nas do sieci wodociągowej i w swej naiwności nadal korzystam z własnej studni....ojej...taka inwestycja, a mi jakoś umknęła...
baworowo
baworowo 4.08.2018, 23:18
Mieszkańcy wsi niech oszczędzają. A kopalnia do polewania ulic niech bierze za darmo wodę pitną prosto z wodociągu? Informacja powinna kończyć się zdaniem: "Należy pamiętać, że woda z wodociągu gminnego w pierwszej kolejności służy celom bytowym ORAZ CELOM KOPALNI."
Kasia
Kasia 6.08.2018, 02:15
Sami chcieliście by kopalnia polewała to teraz się odczepcie że polewają nikt wam nie dogodzi i tak źle i tak niedobrze
treser
treser 6.08.2018, 20:35
Zgodnie z przepisami ten kto zabrudził drogę, ten ma obowiązek ją sprzątać. Rolnicy, jak wybrudzą drogę, bo wyjąda maszynami rolniczymi z pola , potem biegają po ulicy z miotłami. Bo inaczej mandacik. Ale kopalnia to łaskę robi, że wodą poleje? Tak w ogóle kopalnia powinna SPRZĄTAĆ po sobie, a nie polewać wodą, która leci jak krew z nosa i zatyka studzienki kanalizacyjne syfem.To jedno, a drugie, niech do sprzątania ulic wykorzystuje wodę przemysłową. Kopalnia musi dysponowac ujęciem wody do celów przemysłowych na swoim terenie. Ale nie, lepiej wylewac na ulice pitną wodę z miasta. Do tego ciekawa jestem, czy chociaż złotówke zapłaciła za pobór wody z hydrantów. Bo jak ja biorę wodę z miejskich wodociągów to za nią płacę. Raz jako pobraną wodę, a drugi raz jako ścieki do kanalizacji. A kopalnia?Bronisz obcej kopalni, zamiast swoich sąsiadów. Taka niewolnicza usłużność wobec wielkiego pana. Dobry pan, dał pracę, coś ufundował, pogłaskał i powiedział: "Bierz sąsiadów!". A ty w te pędy: "Hau hau!"
treser
treser 6.08.2018, 20:35
Zgodnie z przepisami ten kto zabrudził drogę, ten ma obowiązek ją sprzątać. Rolnicy, jak wybrudzą drogę, bo wyjąda maszynami rolniczymi z pola , potem biegają po ulicy z miotłami. Bo inaczej mandacik. Ale kopalnia to łaskę robi, że wodą poleje? Tak w ogóle kopalnia powinna SPRZĄTAĆ po sobie, a nie polewać wodą, która leci jak krew z nosa i zatyka studzienki kanalizacyjne syfem.To jedno, a drugie, niech do sprzątania ulic wykorzystuje wodę przemysłową. Kopalnia musi dysponowac ujęciem wody do celów przemysłowych na swoim terenie. Ale nie, lepiej wylewac na ulice pitną wodę z miasta. Do tego ciekawa jestem, czy chociaż złotówke zapłaciła za pobór wody z hydrantów. Bo jak ja biorę wodę z miejskich wodociągów to za nią płacę. Raz jako pobraną wodę, a drugi raz jako ścieki do kanalizacji. A kopalnia?Bronisz obcej kopalni, zamiast swoich sąsiadów. Taka niewolnicza usłużność wobec wielkiego pana. Dobry pan, dał pracę, coś ufundował, pogłaskał i powiedział: "Bierz sąsiadów!". A ty w te pędy: "Hau hau!"
Kasia
Kasia 7.08.2018, 04:02
Sąsiedzi jakby mogli to by się sami między sobą pozagryzali to kogo tu bronić..?z nimi jak z rodziną naj lepiej nie mieć nic wspólnego nikt nie jest niewolnikiem a wodę trzeba oszczędzać a nie lać po ulicy .trochę się kurzy ale jeszcze nikomu ta odrobiną kurzu nie zaszkodziła a brak wody niestety wielu ludziom,roślinom i zwierzątkom.i tyle w tym temacie
treser
treser 7.08.2018, 18:18
Rysuje się ciekawy obraz obrońcy kopalni. Z sąsiadami by się pozagryzał, z rodziną tak samo. Tylko na swojego pana z kopalni może liczyć. On go nigdy nie zawiedzie! I do tego taki obrońca usłużnie twierdzi, że to broń Boże nie jest niewolnictwo mentalne.Droga Kasiu,1. wodę pitną trzeba oszczędzać. Zgadzam się w 100%! W żadnym wypadku nie nalezy jej wylewać na ulice, jak to robi kopalnia!2. kopalnia powinna ulice sprzątać, ale zamiatarką, a nie tylko polewaczką. Powinna wykorzystywać do tego wodę do celów przemysłowych (czyli taką, która nie nadaje się do picia). Taką wodę ma na terenie swojej kopalni. Może jej używać do tych celów.3. za korzystanie z wody z wodociągów powinien płacić każdy, kto z nich korzysta. Skoro jako podatnicy płacimy nawet za pobraną wodę do gaszenia pożarów, to tym bardziej powinna płacić kopalnia!4. odrobina kurzu nie zaszkodziła nikomu, w przeciwieństwie do tumanów kurzu, które towarzyszą mieszkańcom trasy, po której jest wożony urobek ubłoconymi ciężarówkami.Kopalnię stać na myjkę, ale jej nie stawia, bo liczy, że u takich jak ty usłużnych jej mentalnych niewolników, wszystko przejdzie. Kopalnię stać na trasę alternatywną, ale jej nie zbuduje z tego samego powodu. Kopalnia miała wyasfaltować końcówkę drogi obok szkoły, ale też tego nie robi. Obiecała myjkę, mamy żałosną polewaczkę. Bo tacy jak ty jej usłużnie przytakują.Gdyby kopalnia był nowoczesnym, prężnie działającym zakładem, z wdrożonymi zaawansowanymi technologiami sprzyjającymi ochronie środowiska, zaangażowanym we wspieranie rozwoju lokalnej społeczności, Leśna wyglądałaby inaczej. Zamiast tego mamy przestarzałego strupa, eksploatującego bez umiaru nasze tereny przy bezmyślnym poklasku niewolników mentalnych. Kasiu, Ty równiez swoim wpisem do tej dziadowizny kamyczek dorzuciłaś.Teraz czekam na kolejne "Hau hau!"
Kasia
Kasia 8.08.2018, 04:45
Nie chce mi się Tobą gadać pewnych rzeczy i tak nie zrozumiesz choć by ci łopatą do głowy nakłaść chyba ci się wydaje że wszystkie rozumy pozjadałeś ,lub upał zaszkodził
treser
treser 8.08.2018, 17:22
To prawda, że na razie zupełnie nie rozumiem, jak można mówić źle o sąsiadach i rodzinie, za to w samych superlatywach o kopalni. I chyba nie chcę tego zrozumieć.
Miecio
Miecio 4.08.2018, 11:58
Tak z ciekawości, ile wydano w obecnej kadencji na modernizację i rozwój sieci wodociągowej w gminie ?
Herakliusz
Herakliusz 4.08.2018, 13:26
Skoro nie modernizowano to nic nie wydano!

Pozostałe