Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Hospicjum wraca do Nowogrodźca

  • 3.08.2018, 17:52
  • red./UMDW
Hospicjum wraca do Nowogrodźca
W Nowogrodźcu powstaną: Dom Pomocy Społecznej, Dom Opieki Specjalistycznej oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej. Na ten cel Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 2 mln zł.

Fundusze przeznaczone zostaną na przebudowę i rozbudowę budynku dawnego Szpitala św. Józefa przy ul. Cichej. Dziś Gmina Nowogrodziec podpisała z wykonawcą umowę na realizację projektu.

W budynku należącym do Gminy Nowogrodziec pod koniec lat dziewięćdziesiątych prowadzona była działalność opiekuńczo - lecznicza. W 2009 roku funkcjonowało tu także hospicjum stacjonarne. Od połowy 2016 roku budynek był pusty.

Dotacja, którą przekazaliśmy pozwoli na utworzenie w nim i wyposażenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych, Domu Opieki Specjalistycznej oraz Zakładu Rehabilitacji Leczniczej. Cieszę się, że tak potrzebna placówka powraca do Nowogrodźca. - mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie istniejącego obiektu dawnego szpitala św. Józefa w Nowogrodźcu w celu przystosowania obiektu do pełnienia nowych funkcji. 

W ramach działań projektowych przewidziano między innymi zmodernizowanie budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem prac instalacyjnych elektrycznych i sanitarnych, a także przeprowadzenie termomodernizacji, zakup wyposażenia oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom Opieki Specjalistycznej będzie przeznaczony dla 30 osób niesamodzielnych wymagających opieki ze względu na niepełnosprawność i chorobę. Znajdować będzie się na pierwszym i drugim piętrze. Wszystkie sale i pomieszczenia będą spełniać normy sanitarne w zakresie wyposażenia oraz rozwiązań technicznych.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,2 mln zł, z czego blisko 830 tys. zł pochodzi z unijnej dotacji. Jeszcze w lutym tego roku zakończenie inwestycji planowano na czerwiec 2019 r.

red./UMDW
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 10.08.2018, 00:39
Dzięki Bogu.

Pozostałe