Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Kajakarka z Leśnej zdobyła Mistrzostwo Polski

  • 6.08.2018, 08:02
  • JS
Kajakarka z Leśnej zdobyła Mistrzostwo Polski
W pierwszych trzech dniach sierpnia na leśniańskim torze kajakrstwa góskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakrstwie slalomowym. Alicja Bulera zawodniczka klubu LUKS „KWISA” Leśna w ramach OOM 2018 została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w olimpijskiej konkurencji C-1 kobiet.W półfinale nie miała sobie równych i wygrała konkurencję kanadyjek jedynek, dało jej to możliwość płynięcia jako ostatniej w finałowym przepływie.

W finale popłynęła odważnie i pewnie na „swoim” torze, pomimo jednego błędu (2 pkt. karne) kontrolowała przepływ do końca co dało jej pewne zwycięstwo przed zawodniczkami z Krakowa. (wyniki w zał.). Alicja Bulera startowała też w konkurencji K-1 kajaków jedynek kobiet, gdzie w finale zajęła 5 miejsce.

Klub kajakowy z Leśnej reprezentowali jeszcze Patryk Wszoła w C-1, który był faworytem i z drugim wynikiem zakończył przepływ półfinałowy. Niestety w finale poważny błąd na ostatniej bramce kosztował go utratę medalu i spadek na szóste miejsce. W C-2 Patryk Wszoła i Mikołaj Adamicki zajęli 6 miejsce.

XXIV Międzynarodowy Puchar Kwisy

Na torze w Leśnej odbyły się też XXIV regaty slalomowe „o Puchar Kwisy”. W zawodach startowało ponad 120 osad w pięciu konkurencjach (K-1, C-1, C-2, K1- kobiet, C-1 Kobiet) i w dwóch kategoriach wiekowych (młodzik i open). Zawodnicy z 10 klubów rywalizowali o indywidualne trofea i „o Puchar Kwisy” ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy w Leśnej. W zawodach nie zabrakło zawodników z zaprzyjaźnionych klubów z Czech (Czeska Lipa) i Niemiec (Spremberg).

Kajakarze z Kiwisy Leśna, którzy stanęli na podium to:

Konkurencja C-1 modzików:
1 miejsce Wojciech Fabijański – uczeń Skoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie
3 miejsce Aleks Krzysztoń

Konkurencja C-2 młodzików:
1 miejsce Wojciech Fabijański, Aleks Krzysztoń,
2 miejsce Oliwer Sztuba, Wiktor Kowalczyk,
3 miejsce Igor Puczel, Grzegorz Kaczmarzyk

Konkurencja C-1 kobiet open:
3 miejsce Alicja Bulera

Konkurencja C-1 młodziczek:
3 miejsce Amelia Sztuba

Klasyfikacja Klubowa:

1 miejsce KS „Start”Nowy Sącz – 237 pkt
2 miejsce LUKS „Kwisa” Leśna – 137 pkt
3 miejsce KKK Kraków – 108 pkt

Najmłodsi zawodnicy w leśniańskich regatach otrzymali nagrody od oraganizatora: Amelia Sztuba – 11 lat, Maksymilian Adamicki, Konrad Kulczycki – 7 lat.

Zarząd klubu składa podziękowania dla sponsorów i darczyńców, za pomoc przy organizacji zawodów na rzezce Kwisa.

Film przedstawiający tor kajakarstwa górskiego w Leśnej.

Bywa i tak.

JS

Zdjęcia (70)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 6.08.2018, 12:46
PT Redakcja eluban musi zważać, albowiem zgodnie z RODO przy publikacji nazwisk i wizerunku osób powinny uzyskać ich zgodę. Szczególnie jeżeli nie obejmuje ona osób publicznych. Nastały czasy, że w tym zakresie unijno-urzędowy pier...lec może skutecznie sparaliżować komunikację i wymianę informacji.

Pozostałe