Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Gryfowska strefa ekonomiczna

  • 7.08.2018, 13:33
  • lwowecki.info
Gryfowska strefa ekonomiczna
Jeszcze niedawno temu była to zarośnięta chwastami działa przy drodze krajowej. Dziś jest tu Gryfowska Strefa Ekonomiczna. Nie taka „na papierze”, tylko taka z prawdziwego zdarzenia, z nowoczesną drogą dojazdową, której nie powstydziłoby się nawet lotnisko i kolejnymi inwestorami, zainteresowanymi zainwestowaniem w Gryfowie Śląskim.

Na chwilę obecną w strefie działa już jeden inwestor. – Druga działka została sprzedana. Nabywcą jest firma z Płóczek, która zamierza produkować systemy wentylacyjne. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem i mówił, że jest na etapie przygotowywania dokumentacji i wyrównania tego terenu i tak na dobre zacznie działać w przyszłym roku. Trzeci z inwestorów, który chciał kupić półtora hektara pod produkcję domków wycofał się, ale mamy innych chętnych – wyjaśnia Burmistrz Gryfowa Śląskiego Pan Olgierd Poniźnik, który tłumaczy, iż przedstawiciele Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej zaproponowali te tereny innym inwestorom i w sierpniu odbędą się kolejne rozmowy z potencjalnymi chętnymi. – Mam nadzieję, że te 3,5 ha zostanie w tym roku sprzedane – dodaje burmistrz Poniźnik.

 

Zanim ruszyła strefa Gryfów Śląski sporo zainwestował w uzbrojenie terenu. – Teren ma wodę, ma kanalizację, energię doprowadzoną, no i drogę z oświetleniem, która jest przygotowana pod ciężki transport. Dostaliśmy 1,8 miliona na to uzbrojenie, a razem kosztowało to 2,4 miliona złotych. Gro środków jest unijnych. Akurat jesteśmy na etapie rozliczania tego. – tłumaczy burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Władze Gminy musiały włożyć w tę inwestycję także spory wkład własny. Wszyscy mają jednak nadzieję, iż strefa teraz szybko się rozwinie i zacznie przyciągać kolejnych inwestorów, którzy będą tworzyli tak potrzebne miejsca pracy.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego zapewnia nas, iż współpraca z władzami SSEMP w Kamiennej Górze układa się bardzo dobrze i Gmina może liczyć na pomoc i wsparcie w pozyskiwaniu inwestorów – Są bardzo aktywni, współpracujemy na co dzień z Zarządem, z Panem Tadeuszem Rycharskim a ponadto mamy też osobę oddelegowaną dla nas do współpracy.

Obecnie władze Gminy wraz z przedstawicielami Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze prowadzi także rozmowy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (dawne ANR) w sprawie pozyskania nowych gruntów, na których w przyszłości będzie można zlokalizować nowe firmy.

lwowecki.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aro69
aro69 8.08.2018, 10:22
miała być firma produkująca panele fotowoltaiczne a jest sklep.
Adam
Adam 7.08.2018, 15:52
No i dobrze. Większa konkurencja na rynku pracy wymusza podnoszenie płac przez pracodawców...

Pozostałe