Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla prawie całej Polski

  • 8.08.2018, 11:38
  • mp/red.
Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla prawie całej Polski
IMGW wydał w środę ostrzeżenia przed upałami drugiego stopnia dla prawie całej Polski. W woj. lubuskim obowiązują ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Niewiele chodniej jest w powiecie lubańskim.

IMGW wydał w środę ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed upałami. Ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia obowiązują w woj. lubuskim, gdzie temperatura maksymalna w dzień może wynosić od 32 st. do 35 st. W nocy termometry pokażą minimum 18-21 st.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem obowiązują dla 13 województw: dolnośląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego (z wyłączeniem powiatów nadmorskich), kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, zachodnich części woj. lubelskiego oraz podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, i opolskiego.

W powiecie lubańskim prognozowana temperatura w dzień to maksymalnie 30-34 st. W nocy termometry wskażą minimum 17-20 stopni.

Najmniej zagrożone upałami są województwa Polski wschodniej.

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia oznaczają, że mogą wystąpić groźne zjawiska meteorologiczne powodujące bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Należy być przygotowanym na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest najwyższa ostrożność.

mp/red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 8.08.2018, 14:16
Cyt. Zalecana jest najwyższa ostrożność.+++++ i nieustające ekspiacyjne modlitwy!
Herakliusz
Herakliusz 8.08.2018, 13:20
Za jakie to grzechy ten ich PamBuk tak ten naród doświadcza?
Gali-leon
Gali-leon 8.08.2018, 20:30
Pewnie za grzech przeniewierstwa wierze ojców naszych Polan zamieniła nam bozia Polskę w Polin a tę - właśnie zamienia we w pustynię Negev... Teraz jeno modły o to, by jaki piroman w drona zbrojny nie zaczął robić użytku z najnowszej techniki, albo by jakaś grupa religijna szinto czy coś w tym rodzaju lampionów tysiącami w niebo nie wypuściła a w każdym lampionie znicz przecie płonie...

Pozostałe