Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Służby apelują o rozwagę nad wodą

  • 8.08.2018, 13:20
  • MSWiA
Służby apelują o rozwagę nad wodą
W pierwszy sierpniowy weekend padł tragiczny rekord nad polskimi wodami. W ciągu trzech ostatnich dni utonęło 30 osób. MSWiA i służby apelują o rozsądek. Choć za nami dopiero połowa wakacji, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie trzy dni to przerażający bilans – 30 osób straciło życie wypoczywając nad wodą.

Przed nami kolejne tygodnie wakacji i temperatur sprzyjających kąpieli w akwenach wodnych. MSWiA oraz służby apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. Wypoczywając nad wodą przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Służby apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności.

Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.

MSWiA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sansui
Sansui 9.08.2018, 09:05
"Wolny chów" sprawdza się u kur ale nie koniecznie u człekokształtnych. Pomiot w wodzie a suka ze swoim knurem leżą i śmierdzą chmielem, może to i dobrze że selekcja naturalna robi to co do niej należy.Gdzie jest policja na plażach? uczepią się do kogoś kto siedzi za krzakiem i pije piwo a tam gdzie powinni być to ich nie ma.... bo za gorąco i chujowo się chodzi po piachu.
Herakliusz
Herakliusz 8.08.2018, 14:12
Cyt. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. +++++++++Wygląda na to, że aniołowie stróżowie zaniedbali się..., zatem czas najwyższy te usakralnione bzdury odesłać do lamusa razem z ich twórcami, a lud powszechnie uczyć rozsądku również w ramach nauki pływania.
Gali-leon
Gali-leon 8.08.2018, 20:39
Anioły Strusie to trusie - co prawda dniem a nocą nad głowami im skrzydłami łopocą ale topić się z podopiecznymi nie zamierzają...Dowód? - a widział kto kiedy jakiekolwiek pierze wokół topielca który - tako rzecze Zaratustra sake pijęcy do lustra - nawet brzytwy, a co dopiero Anioła nad nim fruwającego, się chwyta?! A może.. zwłoki Anioła-topielca znalazł kto w jeziorze?

Pozostałe