Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk
Wojciech Leszczyk

Joint Venture Sound System

  • 10.08.2018, 10:35
  • Organizator
Joint Venture Sound System
Prezentujemy sylwetki artystów, którzy pojawią się 17 sierpnia w Zgorzelcu podczas Soundsystem Street Festival. Na pierwszy ogień idzie JVSS.

W 2018 roku mija okrągłe 30 lat od czasu, kiedy Maken zagrał swoją pierwszą "alternatywną dyskotekę". Joint Venture kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce. Zgodnie z hasłem "Szkoła tańca ciężkiego" ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I podbija scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

JVSS prezentuje głównie radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, nowoczesną taneczną muzykę etniczną, reggae jungle, dubstep oraz spory ładunek solidnego reggae. Nie usłyszysz tu przesłodzonych melodii ani tekstów.

Activator to jeden z bardziej doświadczonych polskich specjalistów od dźwięku. Od lat jest stałym akustykiem i producentem Kapela Ze Wsi Warszawa. Pracował na koncertach i w studio z prawie wszystkimi wielkimi nazwami polskiej sceny reggae i nie tylko. Na wielu płytach można usłyszeć jego remixy, w tym m.in. wydawnictwa Adriana Sherwooda, Rootsmana czy Zion Train. W 2003 roku wytwórnia Home Appliance wydała jego kompilację Activator Mario Dziurex - "Remixy", Prowadzone przez niego i Jarka "Smoka" Smaka Studio As One odpowiedzialne jest za mastering m.in. wydawnictw Zion Train czy Dubterror. W JVSS pełni funkcję dub mastera – wykorzystuje umiejętności posługiwania się efektami na żywo oraz dba o czyste i ekstremalne brzmienie całości sound systemu.

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniową audycję "Strefa Dread" promującą reggae i nowoczesną muzykę etniczną. W ramach programu Joint Venture Sound System regularnie prezentował się na żywo na audiowizualnej antenie radia. JVSS występowali z wieloma gośćmi, wśród których wymienić można Reggaeneratora z Vavamuffin, Ghetto Priesta z Asian Dub Foundation, Brother Culture czy Hornsmana Coyote’a. Współprodukowali pionierski na naszym rynku cykl kompilacji "Dub out of Poland" oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa "Wymixowanie".

Na przestrzeni lat zagrali setki imprez w całym kraju i zagranicą (Francja, Wlk. Brytania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja) i przeżyli wiele ciekawych przygód.

Joint Venture Sound System live and direct, Polish National Radio Channel 4, Czworka, 05-09-2011 from Maken on Vimeo.

Organizator
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 12.08.2018, 11:58
Stop narkomanom!!!! 1!!
Jan
Jan 12.08.2018, 11:58
Stop narkomanom!!!!!!1!
Jan
Jan 12.08.2018, 11:57
Stop narkomanom

Pozostałe