×
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski
Cezary Przybylski

Możliwy plastik w krojonych pomidorach

  • 10.08.2018, 11:00
  • GIS
Możliwy plastik w krojonych pomidorach
Główny Inspektor Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie dotyczące żywności wycofanej z obrotu. Tym razem dotyczy ono krojonych pomidorów dostępnych w sieci sklepów Lidl. Producent wycofuje je z obrotu ze względu na możliwość wystąpienia ciała obcego – plastikowych elementów – mogących prowadzić do zranienia.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności:
Wycofanie produktów pn.
„Freshona” Krojone pomidory sort bazylia (425 ml)
i „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia (400 g)

Zagrożenie:
Spożycie produktów pn. „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia (425 ml) i „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia (400 g) ze względu na możliwość wystąpienia ciała obcego – plastikowych elementów – może prowadzić do zranienia podczas spożycia.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkty – „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia (425 ml) i „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia (400 g)

Producent – Wyprodukowano dla Lidl przez Giaguaro S.p.A. Industria Conserve Alimentari, via Ingegno, snc, 84087 Sarno (SA), Włochy

Numer partii: L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224

Data minimalnej trwałości: 31.12.2020

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Lidl sp. z o.o. sp.k. wycofuje z obrotu i od konsumentów dwa wyżej wymienione produkty oznaczone numerem partii: L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224, w związku z tym spółka zamieściła skierowaną do konsumentów informację w sklepach LIDL oraz na stronie internetowej pod adresem www.lidl.pl/pl/Wazna-informacja-dla-klientow-6518.htm Ponadto na podstawie informacji otrzymanych z Lidl Niemcy dot. wycofywania ww. produktów, firma Lidl w Polsce poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o sprawie i podjętych działaniach w celu ochrony zdrowia konsumentów. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać ww. produktów ze względu na ryzyko zranienia. Produkty można zwracać we wszystkich sklepach Lidl bez okazania paragonu. Informacja dla klientów przygotowana przez Lidl sp. z o.o. sp.k. znajduje się w załączeniu.

GIS

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe