Pieśni z pogranicza-niecodzienny koncert

  • 23.08.2018, 17:22
  • ŁCR
Pieśni z pogranicza-niecodzienny koncert
Podziel się:
Oceń:
19 sierpnia lubański rynek wypełnił się publicznością, która od godz. 18.00 wzięła udział w ciekawym wydarzeniu.

Podczas trwającego 3 godziny koncertu przygotowanego w ramach projektu pomiędzy miastem Lubań i Loebau pod nazwa „Pieśni z pogranicza”, widzowie mogli na żywo przeżyć przygodę z utworami o wojnie i pokoju - pieśniami oraz utworami z 400-letniej historii w nowej interpretacji stworzonej przez młodzież z Polski i Niemiec.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach w Ostritz i Bautzen w Niemczech przygotowując nowe interpretacje.

Oprócz muzyków – amatorów wystąpiła również Baltic Neopolis Virtuosi, która dała koncert najcenniejszych zjawisk i trendów w muzyce polskiej i europejskiej. Baltic Neopolis Virtuosi to międzynarodowy zespół, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego. Orkiestra złożona jest z uznanych na całym świecie muzyków, którzy podzielają pasję do muzyki kameralnej.

W podziękowaniu za prezentację, uczestnicy koncertu, składający się głównie z młodych ludzi otrzymali kosz słodyczy, którymi chętnie podzielili się z publicznością.

Następnego dnia cała grupa wystąpiła w mieście partnerskim Loebau.

Cały projekt został dofinansowany przez Euroregion Nysa po stronie niemieckiej w ramach programu Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

ŁCR

Zdjęcia (14)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe