piątek, 29 marca 2024 13:26

Inauguracja na medal

Pierwsze mecze mają za sobą grupy młodzieżowe Łużyc Lubań. Swoje spotkania solidarnie wygrali juniorzy starsi, młodzicy oraz trampkarze.

Trampkarze na inaugurację rozgrywek mierzyli się z Miedzią II Legnicy. Podopieczni trenera Konrada Murawskiego nie pozostawili złudzeń swoim rywalom i pewnie zwyciężyli 5:0. Już w 7. minucie rezultat strzałem z rzutu wolnego otworzył Marcin Orzechowski. W 20. minucie wynik uderzeniem z ostrego kąta podwyższył Oskar Maciąg. Kolejne bramki padły po zmianie stron. Tuż po przerwie ochotę do dalszej walki odebrali legniczanom Kornel Król oraz Antonio Iannone. W 47. minucie wynik ustalił Rafał Romańczuk. Lubanianie wystąpili w składzie: Schab – Szpytma, Bakalarz, Czurak, Furmański, Iannone, Król, Maciąg, Misiewicz, Orzechowski, Wilk. Rezerwa: Czekaj, Kadłubowski, Kamiński, Kossowski, Romańczuk, Tomczyk, Żółtański.

Szykowaliśmy się do inauguracyjnego meczu od dłuższego czasu. Wyszło super. Byliśmy skuteczni w ataku, a co ważniejsze nie ponieśliśmy żadnych strat. Zdominowaliśmy miedziowych fizycznie, taktycznie i technicznie. Co mnie cieszy zmiennicy pokazali, że warto na nich stawiać. Martwi z kolei stan płyty boiska. Mogło być więcej goli, lecz na naszym kartoflisku piłka wyprawiała cuda - powiedział po meczu Konrad Murawski, trener Łużyc.

Kolejne spotkanie trampkarze Łużyc rozegrają w niedzielę. O godzinie 11 rozpoczną mecz z Chrobrym III Głogów.

Juniorzy starsi są już po dwóch spotkaniach. Na inaugurację Łużyce wygrały w Kamiennej Górze 4:0 (bramki: Dominik Wójtowicz, Łukasz Bakalarz, Damian Mańkowski oraz samobójcza), natomiast w środę rozbili w Nowogrodźcu tamtejszego Chrobrego aż 13:2! Gole dla ekipy trenera Grzegorza Michońskiego zdobywali: Maciej Tokarz 4, Oskar Rymer 2, Dominik Wójtowicz 2, Mikołaj Kuriata, Paweł Chrząścik, Marcel Grabowski, Mateusz Krukowski oraz Jakub Kowalczyk. W najbliższym spotkaniu Łużyce podejmą w sobotę Hutnik Pieńsk. Początek meczu o godzinie 17.30.

Występujący w klasie okręgowej młodzików drugi zespół Łużyc w swoim pierwszym występie rozbił w Kamiennej Górze tamtejszą Olimpię 11:1. Gole dla ekipy Sławomira Salacha strzelali Igor Zinkowski 5, Jakub Oleszczuk 3, Jan Pawlak 2, Patryk Kaźmierczak. W sobotę o godzinie 10 (mecz w Lubaniu) rywalem Łużyc będzie BKS Bolesławiec.

Pierwsza drużyna młodzików sezon rozpocznie w niedzielę wyjazdowym meczem z Karkonoszami Jelenia Góra (g. 11).