Rozpoczęcie roku szkolnego

  • 3.09.2018, 16:20
  • red.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Podziel się:
Oceń:
Po dwumiesięcznej przerwie, dziś młodzież wróciła do nauki. W Lubaniu w pierwszych klasach naukę rozpoczęło niemal 600 uczniów.

W dniu rozpoczynającym nowy rok szkolny towarzyszyliśmy uczniom ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Tu uroczystość rozpoczęto od przypomnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej.

- Jest to moment, który bardzo poważnie wprowadza nas w wielką zadumę, bo pokazuje jak człowiek może odrzeć drugiego człowieka z godności, poczucia bezpieczeństwa i towarzyszy nam ból, bezsilność i troska. Czy warto o tych wydarzeniach mówić? Oczywiście że warto i nie chodzi o to abyśmy myśleli tylko o przeszłości w kategorii gestów i rytuałów. Chodzi o to, aby to była dla nas lekcja, abyśmy unikali sytuacji, gdzie nienawiść i wrogość przysłaniają nam to co najlepsze – tymi słowami rozpoczęła swoje wystąpienie Renata Czuj, dyrektor ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

Następnie dyrektor przywitała uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych.

To jest moment bardzo szczególny. My już wiemy, bo jesteśmy tu wspólnie od paru lat, że tworzymy wspaniałą grupę, która umie ze sobą pracować, która bardzo się przyjaźni i owoce tej przyjaźni obserwujemy każdego dnia, ale niektórzy są z nami po raz pierwszy. I myślę, że ta dzisiejsza uroczystość pokaże im, że już są z nami i mogą liczyć na naszą przyjaźń i wsparcie. To uczniowie klas pierwszych. Witam Was bardzo serdecznie. - mówiła dyrektor.

Jak podaje Ministerstwo Edukacji w całym kraju do szkół poszło dziś około 4,5 mln uczniów z czego w szkołach podstawowych pierwszoklasiści stanowili 361 tys.

W czterech lubańskich szkołach podstawowych w pierwszych klasach naukę rozpoczęło 203 uczniów.

Dzisiejszy dzień był również pierwszym w nowych murach dla uczniów liceów, techników oraz klas branżowych. W trzech szkołach średnich na terenie miasta grupa pierwszoklasistów stanowiła 386 uczniów.

W całym kraju do klas III gimnazjum będzie uczęszczało około 355 tys. uczniów. W Lubaniu w trzech szkołach uczyć się będzie 208 gimnazjalistów - to ostatni rocznik w tym wygaszanym typie szkoły.

red.

Zdjęcia (34)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Herakliusz
Herakliusz 4.09.2018, 20:43
https://uploads.disquscdn.c...
dzban123
dzban123 5.09.2018, 00:27
ale ty gościu jesteś pajacem xd

Pozostałe