Pierwszy dzwonek w gminie Lubań

  • 4.09.2018, 12:27 (aktualizacja 12.09.2018 01:52)
  • TF
Pierwszy dzwonek w gminie Lubań
Podziel się:
Oceń:
I znów jak co roku, rankiem w pierwszych dniach września zabieliło się od świeżo wyprasowanych, białych koszul i bluzeczek. To nasi uczniowie, ci mali i ci więksi śpiesznym krokiem, z uśmiechem na opalonych twarzach, podążali powitać nowy rok szkolny. Znowu zawrzało młodością, radością i energią, bo któż po dwóch miesiącach, nie uśmiechnie się na powitanie ulubionej koleżanki z ławki, czy towarzysza wspólnych rozmów i zabaw w szkole. Nawet ci, którzy może nie za bardzo „kochają szkołę”, dziś są radośni.

Tak też dziś było w Radostowie. Uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń z Haliną Gancarz, zainaugurowali GMINNY NOWY ROK SZKOLNY 2018/19. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafialnym kościele a potem wszystko potoczyło się na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim.

W tym roku zapowiada się wiele zmian, gdyż pożegnano lubianą i szanowaną przez wszystkich panią dyrektor Katarzynę Kempę-Kujawę, a serdecznie przywitano nową panią dyrektor Aleksandrę Kliś. Przybyło też kilku nauczycieli, bo i liczba uczniów powiększyła się o klasę ósmą i nowoprzybyłych pierwszoklasistów, których starą, dobrą tradycją „żacką”, powitano słodkimi „rogami obfitości” i pasowano na „szkolnych rycerzy” „mieczem-ołówkiem”.

Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej i solidnej pracy, aby znów w czerwcu, ze świadectwami w ręku, wybrać się na ubóstwiane przez wszystkich wakacje.

Przed rozejściem się do klas w tą nową, szkolną drogę, która uczy wszystkich - dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zdobywać życiową wiedzę, wysłuchano fragmentu wiersza Janusza Korczaka pt. „Modlitwa wychowawcy”: 

… „Daj dzieciom dobrą wolę,
Daj wysiłkom ich pomoc,
Ich trudom błogosławieństwo.
Nie najłatwiejszą prowadź drogą…
Ale najpiękniejszą…”

Do tych słów z serca przyłączają się uczniowie i grono pedagogiczne
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim.

TF

Zdjęcia (11)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe