piątek, 19 kwietnia 2024 22:11

Trampkarze nie zwalniają tempa

Kolejne mecze mają za sobą grupy młodzieżowe lubańskich Łużyc. Swoje spotkania pewnie wygrali trampkarze oraz juniorzy, gorzej natomiast poszło młodzikom.

II liga trampkarzy

Chrobry III Głogów – Łużyce Lubań 1:6 (0:3)

Bramki: Jastrzębski oraz Król 3, Iannone 2, Kossowski.

Po efektownej inauguracji tym razem trampkarze lubańskich Łużyc rozbili na wyjeździe Chrobry III Głogów 6:1. Wynik spotkania już w 2. minucie meczu strzałem w długi róg bramki gospodarzy otworzył Kornel Król. Asystę przy golu zanotował kapitan zespołu Ernest Bakalarz, który popisał się prostopadłym podaniem. Nie minęło 10 minut i ponownie Król, tym razem po zagraniu od Macieja Furmańskiego, podwyższył prowadzenie Łużyc. W 20. minucie Rafał Romańczuk zacentrował piłkę z prawej strony pola karnego, dopadł do niej Eryk Kossowski i było już 3:0. Kolejne bramki padły po zmianie stron. Goście nie zwalniali tempa i nękali głogowian kolejnymi strzałami na bramkę. W 43. minucie spotkania po dograniu futbolówki przez Antonio Iannone hat-tricka skompletował Król. Asystent przy czwartym golu w dalszej części spotkania sam dołożył dwa gole. Przy pierwszym asystował mu Dominik Szpytma. Chrobrego stać było tylko na honorowe, ale za to pięknej urody, trafienie. Założenia meczowe zawsze mamy takie same. Gramy o pełną pulę. W tym meczu worek z bramkami został szybko napełniony. Gramy fajna ofensywną piłkę, która cieszy zawodników i kibiców. Mecz na takiej płycie jaka jest w Głogowie to duży plus dla zespołu grającego w piłkę. Choć rywal odbiegał poziomem, to i tak jest to dobra lekcja na przyszłość w budowaniu akcji ofensywnych - powiedział Konrad Murawski, trener Łużyc.

Skład Łużyc: Schab – Szpytma, Bakalarz, Iannone, Kadłubowski, Kossowski, Król, Maciąg, Orzechowski, Tomczyk, Wilk oraz Czekaj, Bobko, Czurak, Furmański, Kamiński, Misiewicz, Romańczuk.

Kolejny mecz: Łużyce Lubań – Chrobry II Głogów (8 września, g. 11)

Klasa okręgowa – juniorzy starsi

Łużyce Lubań – Hutnik Pieńsk 2:0 (2:0)

Bramki: Fortuna, Janczak.

Podobnie jak trampkarze nie zawodzą juniorzy starsi. Tym razem zespół trenera Grzegorza Michońskiego pokonał Hutnik Pieńsk. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 11. minucie rezultat otworzył Jakub Fortuna. 7 minut później do siatki trafił Konrad Janczak. Mimo okazji więcej bramek już nie padło.

Skład Łużyc: Górski – Witkowski, Fortuna, Gajewnik (46 Chrząścik), Gleb (50 Czyruk), Grabowski, Jakubczyk (50 Kowalczyk), Janczak (46 Wójtowicz), Starczewski (46 Mańkowski), Tokarz.

Kolejny mecz: Leśnik Osiecznica – Łużyce Lubań (8 września, g. 13.30)

Gorzej w ostatniej kolejce powiodło się młodzikom Łużyc. Drużyna występująca w klasie okręgowej zremisowała z BKS Bolesławiec 2:2, a zespół grający w II lidze wojewódzkiej uległ na wyjeździe Karkonoszom Jelenia Góra 0:1.

W następnej kolejce pierwszy zespół młodzików pauzuje, drugi natomiast zmierzy się w Jeleniej Górze z tamtejszym KKS (8 września, g. 10).