Spektakl KONTRABASISTA

start 23.09.2018 18:00

MDK w Lubaniu

koniec 23.09.2018 20:00

Lokalizacja: Lubań, MDK ul. Kościuszki

KONTRABASISTA na podstawie tekstu Patricka Süskinda to gorzka, ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie potrafi pogodzić się z myślą grania “ostatnich skrzypiec” w orkiestrze. Ale nie tylko w orkiestrze, bo – jak się okazuje – również w życiu. Spektakl jest także monologiem o rozpaczliwej samotności, którą bohater stara się wypełniać muzyką.

KONTRABASISTA to przepełniony groteską, śmiechem i nostalgią monodram. To swoisty rozrachunek życiowy niespełnionego muzyka, a tak naprawdę to właściwie każdego z nas. W monodramie miłość konkuruje z nienawiścią, a gorzki śmiech z bezsilnością. Samotność kontrabasisty to pole do popisu dla jego wyobraźni. Wyobraźnia bohatera ukazuje widzowi szereg nie tylko komicznych, ale i dramatycznych zachowań.

KONTRABASISTA to jednoaktowy monolog muzyka wypowiedziany w kierunku wyimaginowanego „per pana”, w którym to tytułowy kontrabasista streszcza swoje nieszczęśliwe życie. Za przyczynę swojego niepowodzenia obwinia kontrabas, który nie jest tylko zwyczajnym instrumentem, ale staje się towarzyszem samotności bohatera. Między bohaterem, a kontrabasem zachodzi zależność, z jednej strony jest to „nieprzydatny mebel”, przyczyna całego zła i niepowodzenia w życiu muzyka, na którą został skazany, bo „nikt sam nie wybiera kontrabasu”, a z drugiej strony można zauważyć wielką pasję, z jaką poświęca się niedoceniony muzyk, grając na tym właśnie instrumencie.

Spektakl został wyróżniony jako najlepszy spektakl zagraniczny na największym Festiwalu Teatralnym United SOLO 2016 w Nowym Jorku.

w roli głównej Krzysztof Rogacewicz

Absolwent PWST we Wrocławiu (1991)

Aktor  teatralny, kabaretowy i filmowy.

W latach 1992 – 95 Teatr Animacji.

Od 1995 roku aktor prywatnego teatru MASKA w Jeleniej Górze.

Wspólnie z zespołem teatru Maska przygotował kilkanaście premier spektakli dla dorosłych, edukacyjnych, dla najmłodszych oraz kilka spektakli muzycznych i recitali.

Cykl spektakli w klimacie kabaretowym o epokach:  “Rozprawa o średniowieczu”, “Renesans czyli jak Wam się podoba”, „Barock w trampkach”, „Oświecenie w masce”. “II części Dziadów” A.Mickiewicza  spektakl zrealizowany w kaplicy kościelnej w Jeleniej Górze.
Lekkie formy to programy kabaretowe: “W starym kinie? …czyli zwierzenia dublera”,  Muzyczny monodram komiczny – “Widzenie Pigmaliona”,

Monodram „PASTORAŁKI” T.Czyżewskiego – spektakl nagrodzony „Srebrnym kluczykiem” za kreację aktorską.

Dla miłośników dobrej muzyki i poezji –  recital “Shakespeare SONETY” – rogacewicz&sikora

Prowadzi również warsztaty teatralne dla  dzieci i młodzieży.

Współpracował z Teatrem C.K.Norwida oraz Teatrem Cinema.

W latach 2005 – 2015 również członek kabaretu PAKA.

Od 1990 roku obecny na dużym i małym ekranie:

2013 – DENDROLOGIUM Film fabularny

2012 – NIEBO Film fabularny

2011-2012 – GALERIA

2007 – BIURO KRYMINALNE

2004 – 2005 – FALA ZBRODNI

2005 – KOMORNIK Film fabularny

2005-2006 – WARTO KOCHAĆ

2004-2013 – PIERWSZA MIŁOŚĆ

2003 – ŚWIĘTA WOJNA 

1990 – BALLADA O CZŁOWIEKU SPOKOJNYM Film fabularny

Bilety na spekatakl w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.