Wiosna okiem czytelników

Podziel się:
Oceń:
07.03.2021, 19:38

Zdjęcia udostępnione przez czytelników eLuan.pl. Dziękujemy!

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnikom "Nie" mówimy nie
Czytelnikom "Nie" mówimy nie 12.04.2021, 20:22
Galeria z kwiatkami, wiosennym słoneczkiem... a pod spodem jakiś szajbus pisze pamiętnik o braku boga i katolicyzmie...?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 01.04.2021, 17:16
Każdej wiosny ateiści i cala reszta racjonalnie myślących obchodzą rocznicę męczeńskiej śmierci pierwszego jawnego ateisty Kazimierz Łyszczyńskiego. Wierni jedynie słusznej religii też powinni swoje sumienia przed nim pochylić. To nasz rodak, syn katolickiego narodu, powiedział pierwszy światu „Bóg jest tworem człowieka”. Zadbaliśmy jednak, aby go nikt nie usłyszał. I pilnujemy tego nadal. 30 marca przypadła 332 rocznica jego męczeńskiej śmierci. A ateiści w dzisiejszej Polsce w tym usakralnianym na siłę ciemnogrodzie są potrzebni jak nigdy.
„Religia została ustanowiona przez ludzi bez religii, aby ich czczono, chociaż Boga nie ma. Pobożność została wprowadzona przez bezbożnych. Lęk przed Bogiem jest rozpowszechniany przez nielękających się w tym celu, żeby się ich lękano. (…) Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie” – napisał w XVII wieku Kazimierz Łyszczyński. Został za to zgładzony z wyroku sądu w 30 marca 1689 roku.
Redemptor
Redemptor 22.03.2021, 21:51
Wiosna! W poniedziałek (22 marca 2021) przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie ks. Leszka Sienkiewicza. Sędzia orzekł względem duchownego karę 15 lat pozbawienia wolności. Do czynów, o które oskarżony był duchowny miało dochodzić w latach 2002-2012. Gdy doszło do jego zatrzymania, ksiądz pełnił posługę w Boguszowie-Gorcach. Był lubiany przez parafian, m.in. za organizowanie wyjazdów dla dzieci i ministrantów. Dlatego też wiadomość o jego zatrzymaniu w grudniu 2019 roku była szokiem dla lokalnej społeczności.
Wielebny pedofil posługiwał m.in. w parafiach powiatu lubańskiego: Rudzicy i Siekierczynie.