Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 16 czerwca 2025 08:19
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Spotkania bez granic

Uchodźcy z Ukrainy, którzy już są bezpieczni muszą zorganizować swoje życie na nowo. Trzeba będzie odnaleźć się w nowym miejscu, a na pewno będzie łatwiej to zrobić wśród bliskich. Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza ukraińskich mieszkańców Lubania na "spotkania bez granic".
  • Źródło: MDK w Lubaniu
Spotkania bez granic

Autor: MDK Lubań

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza ukraińskich mieszkańców Lubania na spotkania. Dorośli beda mogli razem wypic kawę i porozmawiać, wymienić doświadczenia i wzajemnie wspierać się w procesie adaptacji w nowym miejscu. Dzieci i młodzież mogą uczyć się tańca nowoczesnego, a wszyscy miłośnicy śpiewu moga zostać czlonkami ludowej grupy śpiewaczej "Echo Bukowiny".

  • Spotkania wśród bliskich przy kawie w Centrum Spotkań „Bez granic" odbywają się w czwartki 10:00-12:00 
  • Zajęcia z tańca nowoczesnego odbywają się we wtorki i czwartki 16:00-17:00
  • Ludowa grupa śpiewacza „Echo Bukowiny” spotyka się we wtorki 10:00-11:00

aby wziąć udzial w spotkaniach i zajęciach należy zapisać się osobiście w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu, ul. Kościuszki 4 lub pod nr tel. +48 75 646 23 40


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
głosowanie
Henryki 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xyzTreść komentarza: Imiona świętych, to niech noszą kościoły. Tak sobie myślę, że szkoła powinna uczyć, opierając się na faktach i nauce, i pośrednio sprawiać, by młodzi ludzie identyfikowali się ze swoim regionem i czuli dumę, że są Dolnoślązakami. I właśnie imię takiej lokalnej postaci, powinna nosić szkoła, bo to wiąże ją z regionem gdzie jest. Nadanie szkole imienia jakiegoś tam świętego, to pójście na łatwiznę, bo teoretycznie nie będzie budził kontrowersji (przecież każdy Polak to katolik, nie?), a że mamy w Radostowie świetną ochotniczą straż pożarną, no to nie trzeba było zbytniego wysiłku intelektualnego na patrona szkoły. To taka robota na odwal i po najmniejszej linii oporu. Czy np., co prawda nie bezpośrednio związany z Radostowem, ale z niedalekimi stronami, Caspar Schwenkfeld nie jest godzien by jego imieniem nazwać szkołę? Nikt o nim nie słyszał? To poszuka, kto to i skąd on. I właśnie o to chodzi. Tak wrasta się i identyfikuje ze swoimi okolicami. Pewnie znalazło by się jeszcze parę osób z historii naszych stron, godnych by ich imię nosiły szkoły.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 19:16Źródło komentarza: Święty Florian patronem szkoły. Doniosła chwila w RadostowieAutor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Miasto Lubań to Rynek i przyległe do niego ulice, Osiedle i reszta dzielnic traktowane są jako dodatek .Nie napiszę że ""Kiedyś "" to na nogach chodzili teraz jak nie ma samochodu to straży miejskiej nie widaćData dodania komentarza: 15.06.2025, 18:24Źródło komentarza: Nowy komendant Straży Miejskiej w Lubaniu. To była formalnośćAutor komentarza: xyzTreść komentarza: Ile kosztowało to lookowanie produktu? Ten tekst to nie informacja, tylko zawoalowany werbunek.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 18:22Źródło komentarza: Trzydniowy program o prawdziwym wielbieniu BogaAutor komentarza: DorkaTreść komentarza: Twoim moczem cuchnie w całym Świeradowie.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 17:40Źródło komentarza: Referendum w Świeradowie-Zdroju. Czy burmistrz straci stanowisko?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama