Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 07:03
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Minuta ciszy dla kolegów z Ukrainy

W niedzielę o 8. strażacy i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju uczcili minutą ciszy kolegów z Ukrainy, którzy ponieśli śmierć niosąc pomoc i ratunek w wojennej pożodze.
Minuta ciszy dla kolegów z Ukrainy
Autor: OSP Siekierczyn
Oceń

Do dziś wiadomo o 18 strażakach, którzy oddali życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy i chroniąc obywateli Ukrainy. Jednym z nich był strażak, który w miniony czwartek zginął w Charkowie. Strażacy ruszyli do akcji po ostrzale bazaru, który zaczął płonąć a ogień przenosił się na okoliczne budynki mieszkalne. Gdy trwała akcja ratunkowa Rosjanie dokonali powtórnego ostrzału, zabijając jednego ratownika, a drugiego raniąc.

Z apelem o uczczenie minutą ciszy bohaterskich strażaków z Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny wystąpił nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi. Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną. Cześć i Chwała Bohaterom! - napisał w swoim liście Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

W niedzielę o 8. przed wszystkimi komendami Państwowych Straży Pożarnych w kraju i wieloma jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych strażacy minutą ciszy uczcili swoich kolegów.

Odpowiedź na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w mediach społecznościowych dziś rano zamieścili między innymi druhowie OSP z Siekierczyna i Pisarzowic, minutą ciszy uczcili kolegów również strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.


Napisz komentarz
Komentarze
Metody-II 21.03.2022 16:15
Pan Bóg zwerbowany do rosyjskiej armii - za sprawą metropolity Cyryla I. Powołanie Pana Boga do rosyjskiego wojska (jakie szczęście, że Pan Bóg jest mężczyzną!) to kolejny znak tego, jak zwykła “wojskowa operacja specjalna” zamieniła się w Rosji w wojnę światów. Korzysta na tym metropolita Cyryl, który po raz kolejny poparł władzę. Mógł też powiedzieć to, czego władzy mówić za bardzo nie wypada: że Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród. W 25. dniu “specjalnej operacji”, w której Ukraińcy zajadle stawiają opór rosyjskim najeźdźcom, jest to wiadomość nie z tego świata.

Benedyktus 21.03.2022 21:24
Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem” +++++++++++++ Po wypowiedzeniu szahady wszystkie grzechy „poprzedniego życia” znikają, a człowiek rodzi się na nowo. Słowa wyznania wiary znajdują się w każdej modlitwie muzułmańskiej i stanowią podstawowy dogmat wiary. Chyba przejdę na Islam - u nich nie ma spowiedzi na ucho.

Stefan 21.03.2022 09:32
A tak przy okazji. Czy zamordowanie w wiosce MyLai (Wietnam) w roku 1967 przez miłujących pokój żołnierzy amerykańskich (11 Brygada Piechoty) bezbronnej ludności cywilnej (kobiety, dzieci, starcy - ani jednego partyzanta) - 507 osób to była zbrodnia wojenna? Faktem jest - co trzeba uczciwie podkreślić - że masakrę przerwał amerykański pilot zwiadowczy śmigłowca OH-23, bo inaczej to by wyrżnęli całą wieś. ============ Niestety, każda wojna niesie za sobą okrucieństwa i minęły czasy pojedynków (Dawid i Goliat) które rozstrzygały o wyniku wojny.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama