Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 13:23
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Sieć na kulturę

Miejski Dom Kultury w Lubaniu wziął udział w projekcie "Sieć na kulturę" i wzbogaci się o 6 laptopów. Sprzęt na pewno pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży.
Lubań. Sieć na kulturę
Oceń

Miejski Dom Kultury w Lubaniu wziął udział w projekcie "Sieć na kulturę". Wkrótce do lubańskiej placówki trafią wysokiej klasy laptopy. Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Szkolenie składało się z serii spotkań w formie online, które były formą ugruntowania i weryfikacji w praktyce zdobytej wiedzy. W szkoleniu wzięły udział dzieci i młodzież od 10 - 18 lat.

W ramach projektu uczestnicy zaznajomili się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także poznali metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Uczestnicy nauczyli się także jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst czy fotografia pod kątem wykorzystania ich w Internecie.

Przećwiczyli, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum. Pod czujnym okiem trenera Pani Barbary Badziak-Błońskiej oraz pracownika lubańskiej placówki poznali również tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści. Zajęcia trwały łącznie 31 godziny lekcyjne.

Dzięki uczestnictwu w projekcie lubańska placówka wkrótce wzbogaci się o sześć laptopów co pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Sprzęt będzie wykorzystywany m.in. w czasie spotkań Kółka Dziennikarskiego, do którego nabór właśnie rusza. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Ilość miejsc ograniczona.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).


Napisz komentarz
Komentarze
Teresa 21.03.2022 18:13
Dobrze, że poprzednia ekipa wraz z dyrektorem pozyskała kilka wniosków dzięki czemu obecna Pani dyrektor ma się czym pochwalić.

ciekawy 21.03.2022 19:50
Teresa zostaniesz dyrektorem w GOK Olszyna?

Ewa 21.03.2022 09:22
Rozumiem, że to będzie w tym budynku z najpaskudniejszymi niebieskimi drzwiami w całym mieście ???

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama