Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:10
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wpłacasz pieniądze na pomoc Ukrainie? Oszuści już zacierają ręce!

Nawet tak dramatyczne wydarzenie jak wojna nie powstrzymuje oszustów przed kolejnymi próbami wyłudzania pieniędzy. Rządowe centrum zapobiegania zagrożeniom w sieci ostrzega – uważaj, gdzie wpłacasz pieniądze. Twoja pomoc może nigdy nie trafić do Ukraińców.
Wpłacasz pieniądze na pomoc Ukrainie? Oszuści już zacierają ręce!
Autor: gov.pl / screen Facebook CERT Polska
Oceń

„Nasz zespół w ostatnich dniach zauważył wiele fałszywych zbiórek oraz prób wyłudzeń waszych pieniędzy. Informacje o fałszywych zbiórkach rozpowszechniane są w wiadomościach e-mail, sms i w postach na portalach społecznościowych. Są to m.in. linki do spreparowanych stron internetowych, stron podszywających się pod popularne portale ze zbiórkami, a także wiadomości z podanymi bezpośrednio numerami kont bankowych i adresami portfeli kryptowalut” – czytamy w komunikacie na Facebooku ostrzeżenie CERT Polska.

Od chwili, w której Ukraina zaczęła mierzyć się z Rosjanami, Polska uruchomiła mnóstwo działań, których celem była pomoc zarówno uchodźcom, jak i osobom, które pozostały na miejscu. Prowadzone są również różnego rodzaj zbiórki pieniędzy. Problem w tym, że nikt nie jest w stanie zweryfikować uczciwości ich twórców. CERT ostrzega, żeby zachować w tej kwestii szczególną ostrożność, gdyż oszuści rozpowszechniają swoje działania za pomocą wszystkich możliwych źródeł kontaktu – w wiadomościach prywatnych, sms-ach i poprzez media społecznościowe.Oficjalne zrzutki prowadzone są m.in. przez Polską Akcję Humanitarną, Caritas Polska, Fundację Ukraina, Unicef czy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Ich pełną listę wraz z informacjami potrzebnymi do udzielenia wsparcia znaleźć można na [TEJ STRONIE].


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama