Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:17
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mateusz Urban wygrał z Niemcem w trakcie 13 Gali Suzuki Boxing Night

To kolejna gala z udziałem bokserów kadry narodowej, którzy jednocześnie przygotowują się do Mistrzostw Europy w Chorwacji. Zawodnik Bojan Boks Lubań wygrał kolejny raz, potwierdzając wysoką formę.
Mateusz Urban wygrał z Niemcem w trakcie 13 Gali Suzuki Boxing Night
Autor: PrtScr TVP Sport
Oceń

Gala Suzuki Boxing Night w Rypinie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy do 22 roku życia, które za tydzień rozpoczną się w chorwackim Poreczu.

W trakcie piątkowej (4.03.2022r.) gali Mateusz Urban walczył w wadze 71 kg i zmierzył się z reprezentantem Niemiec Abdallahem Darkazanly.

Już w pierwszej rundzie Matusz pokazał swoją dominację i zebrał pochwały od komentatorów. W kolejnej rundzie jego styl walki określano hybrydowym i niezwykle niewygodnym dla przeciwnika. Mateusz świetnie walczył w półdystansie, ale równie dobrze trzymał przeciwnika na odległość zdobywając kolejne punkty. Mimo młodego wieku, stoczył bardzo dojrzałą walkę i decyzją sędziów zwyciężył 2 do 1.

Możecie ją obejrzeć pod TYM linkiem, walka rozpoczyna się 1:14:20 nagrania.

Mateusza od wyjazdu na Mistrzostwa Europy dzieli jeszcze jedno zwycięstwo. O możliwość walki o złoto rywalizował będzie podczas zgrupowania w Zakopanem, tam o udział w Mistrzostwach walczył będzie z kolegą z reprezentacji Danielem Piotrowskim.

Wywiad z Mateuszem przeprowadzony po walce zobaczyć możecie poniżej.


Napisz komentarz
Komentarze
... 10.03.2022 19:09
Brawa za pobicie Niemca

Bombastka 09.03.2022 15:05
Ważne aby co najmniej dwa razy w roku robił sobie tomograf komputerowy głowy. Bo jak zacznie chlupać to już będzie za późno.

XXXX 07.03.2022 18:41
Brawo, życzę wytrwałości i dalszego rozwoju a sukcesy w przyszłości gwarantowane.

Krzysiek 06.03.2022 21:14
Skurczybyk, dobry jest. Powodzenia. Dziękujemy i trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój kariery.

Gerda 06.03.2022 16:44
Mała satysfakcja - słaby przeciwnik a i styl beznadziejny. Pietrzykowskiego czy Kasprzyka z niego nie będzie. No ale...

kibic 07.03.2022 19:51
GERDA lepiej się zamknij zamek masz tylko jeden

ktoś 06.03.2022 15:44
Nie jest zawodnikiem bojan boks.

Jestes Mistrzem 07.03.2022 18:10
Musze odpowiedzieć na twoj ,moim zdaniem nieadekwatny komaentarz, to jest chlopak który wychował sie przy bojanie ,moim zdaniem tam doznał motywacji do tego gdzie jest teraz i do tego do czego dąży, jak by nie bylo Bojana w Lubaniu Ślaskim to uważam nie było by tego co jest teraz. To jest praca to jest poświecenie i przelane litry potów na treningu!! Moim zdaniem to będzie zawodnik który bedzie historią Polski !!!plPozdrowienia !! Z Fartem

W temacie 09.03.2022 12:41
Mateusz swój pierwszy medal MP zdobył w Lubaniu. Później rozpoczął naukę w szkole mistrzostwa sportowego w Szczecinie i tam się rozwinął na całego. Od niedawna jest reprezentantem klubu w Szczecinie bo ma lepsze warunki finansowe niż w Lubaniu gdzie rok temu nic z miasta nie dostał. Dodam też że odkąd odszedł Kazik klub Bojan nie jest tym samym Bojanem co był kiedyś że worki medali przywozili i widać to, że od 2 może 3 lat coraz mniej zawodników staruje na zawodach i zazwyczaj jadą aby dostać oklep bo ich poziom jest bardzo niski.. Wystarczy porozmawiać z byłym trenerem dlaczego odszedł i dlaczego od WB uciekają ludzie.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama