Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:23
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Czy Rosjanie zburzą pomnik katyński?

Rosjanie chcą usunąć polską część pomnika w Katyniu. Powód precyzują pomysłodawcy: odwet za poparcie dla Ukrainy.
Czy Rosjanie zburzą pomnik katyński?
Autor: gov.pl
Oceń

Pomysł zburzenia polskiej części pomnika w Katyniu popierają – jak napisała gazeta.pl za rosyjskim dziennikiem "Kommiersant" – m.in. członkowie rosyjskiej Dumy, grupa deputowanych do smoleńskiej Dumy Obwodowej i wiele organizacji. Swój apel skierowali do rosyjskiego raądu. Domagają się w nim całkowitego demontażu polskiej części pomnika w Katyniu. Nietknięte zostałyby miejsca pochówku polskich obywateli. 

Powodem tej antypolskiej akcji jest poparcie przez Polskę Ukrainy po ataku Rosji i – cytuje "Kommiersant" gazeta.pl – "wrogiego zachowania współczesnej marionetkowej Polski, jej rusofobicznej polityki, publicznego poparcia dla nazistowskiej Ukrainy i dostarczania broni oraz aprobaty polskiego rządu dla wszelkich środków skierowanych przeciwko Rosji". 

Ich zdaniem, konieczne jest zrewidowanie "historii katyńskiej" i dostosowanie jej "do prawdy historycznej, prawa, sprawiedliwości i zdrowego rozsądku".

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Pracuś 06.03.2022 08:59
Ceny paliwa - wina Putna! Tak propaganda PiS-owska podjudza naród przeciwko "wrogowi narodu" - winny jest jak znalazł. Przecież w ramach tak zwanej dywersyfikacji płyną oceanem tankowce z tańszą ropą i już nowe umowy z Arabią i km tam jeszcze. Szelf norweski też śle paliwo - to skąd nagle ponad 7 zl na stacjach? A poza tym jak to im sie kalkuluje, że ropa czyli olej napędowy jest droższy od przetworzonej w rafinerii benzyny? Jakoś to przeżyjemy ale te "13" i "14" oraz inne rozdawnictwo kasy trzeba spłacić. Czyli nie rzont a pozostali czynni w gospodarce utrzymują emerytów i rencistów.

ja 05.03.2022 22:42
a jak my polacy burzylismy pomniki z dawnego związku radzieckiego t dobrze?

Wincenty 06.03.2022 09:01
Bo tamte były niesłuszne a nasze słuszne... I taka to u nas czyli według naszego widzi mi się zasadnicza dziejowa różnica.

Redemptor 05.03.2022 12:02
Pablo Neruda powiedział kiedyś mniej więcej tak: Na wojnach zabijają się ludzie, którzy się nie znają w imię interesów ludzi, którzy doskonale się znają ale się nie zabijają i chcą dobrze i długo żyć." Szkoda że takiej prawdy nie przekazał w swoich ewangeliach Jezus zwany Chrystusem... Zamiast tego miecza...

Jan 04.03.2022 22:12
Rusofobia? Przecież Polacy nie boją się rosjan, w końcu są bardzo pokojowym krajem i nigdy nikogo nie zaatakowały. Ukraińce i Gruzini mogą to potwierdzić. To złe NATO pochwyciło Polskę w swoje macki i podburza przeciw rosji. Wszyscy są przeciwko wujowi kacapowi, a on chce tylko wszystkich przytulić, aż im oczy wylezą od tej miłości.

Lonia 04.03.2022 17:00
Rosyjski konwój od trzech dni stoi blisko Kijowa. Problemy Rosjan czy plan taktyczny? ============= A to Ukraińcom zabrakło koktajli...? Taka okazję puszczenia tego z dymem z "miłości do Wielkiej Rosiji" nie wykorzystują?

Zośka 04.03.2022 16:31
A czy komisja Macierewicza dalej będzie działać?

gienek 04.03.2022 14:40
faszystowskie półgłówki zniszczyły nagrobki w lubaniu i takie konsekwencje

asdf 04.03.2022 12:17
A niech burzą. Ruscy i tak zostają powoli zamknięci sami w swoim "idealnym" świecie i niech się tam dobrze bawią

Jontek 04.03.2022 10:14
Nie dziwota! U nas zaczęli burzyć i demolować cmentarze żołnierzy - na tamte czasy - radzieckich. Burzyliśmy też - za przyzwoleniem władzy - po wojnie - cmentarze niemieckie. Niszczone było wszystko co poniemieckie. Taki to ten świat stworzył ten ich Pam-Buk. A \wszystko co stworzył było tak dobre że sam sie zachwycił - jak podaje Pismo. Tylko Kaina źle wyposażył. I tak już poszło w świat ...

MNMNMNNM 04.03.2022 11:57
Jaki cmentarz żołnierzy radzieckich zlikwidowano? Możesz podać choć jeden przykład onuco?

Xyz 04.03.2022 10:11
Zaorać wszystkie placówki ruskich w tym kraju, wysłać wszystkich obywateli do Putina. Budynki przekazać dla ukraińskich matek do zamieszkania. Tyle w temacie

WSC 04.03.2022 14:27
Zaorać razem z tobą!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama