Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 2 października 2022 14:41
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

15 lat więzienia dla księdza pedofila. Pełnił posługę w Siekierczynie i Rudzicy

Były proboszcz z Siekierczyna i Rudzicy został skazany na 15 lat pozbawienia wolności za pedofilię, swoje ofiary zaczął wykorzystywać kiedy miały 10 i 11 lat. Dodatkowo Kuria Świdnicka zarzuciła ks. Leszkowi S. kradzież 350 tys. zł. parafialnych pieniędzy.
15 lat więzienia dla księdza pedofila. Pełnił posługę w Siekierczynie i Rudzicy
Autor: Prt Scr FB Fajny Ksiądz
Oceń

Ksiądz Leszek S. został zatrzymany w grudniu 2019 r., po 15 miesiącach postępowania Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał wyrok i orzekł najwyższą, przewidzianą Kodeksem Karnym, karę za czyny pedofilskie w wymiarze 15 lat pozbawienia wolności. 

Ksiądz Leszek S. dziś ma 60 lat, przez lata posługi kapłańskiej pracował w wielu parafiach: w Rudzicy, Siekierczynie, Świerzawie, Zwróconej, Chojnowie, Legnicy, Ścinawie, Głuszycy i Boguszowie-Gorcach. Aresztowanie księdza w 2019 roku zszokowało mieszkańców jego ostatniej parafii (Boguszów-Gorce), tam postrzegany był jako dobry pasterz, zaangażowany w życie parafii, mający dobry kontakt z parafianami, którzy cenili go za organizowanie pielgrzymek i wypoczynku letniego dla dzieci i ministrantów. Odmienne zdanie mają jednak mieszkańcy Rudzicy i Siekierczyna, gdzie ks. Leszek pracował do 2002 roku. Tu był postrzegany jako człowiek apodyktyczny, nie liczący się ze zdaniem parafian, pojawiły się tu podejrzenia o defraudację parafialnych pieniędzy, jednak o pedofilię nikt go tu nie podejrzewał.

W grudniu 2019 r. prokurator postawił księdzu zarzuty molestowania i uprawiania stosunków seksualnych z nieletnimi. W toku postępowania ujawniły się kolejne ofiary księdza. Z ustaleń prokuratury wynika, że przestępstw pedofilii ks. Leszek S. dopuścił się w latach 2002-2012.

Wykorzystywał nieletnie dziewczynki. Pierwszą z nich zaczął krzywdzić w 2002 r., gdy miała 11 lat, a wykorzystywał ją przez kolejne siedem lat aż do uzyskania przez nią pełnoletności. Druga ofiara miała 10 lat, gdy po raz pierwszy została skrzywdzona przez księdza. Ją również molestował do ukończenia 18. roku życia w 2012 r. Wykorzystując swoją pozycję, zmuszał dziewczynki do odbywania stosunków oralnych, dotykał ich części intymnych i penetrował palcami, nakazywał także dotykać swojego penisa i całował je w usta.

W 2020 roku Kuria Świdnicka złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez ks. Leszka S. przestępstwa kradzieży i przywłaszczenia 350 tys. zł parafialnych pieniędzy.

Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał go na karę łączną 15 lat więzienia, zaliczając na poczet kary okres aresztowania. Nakazał mu także wypłatę zadośćuczynienia po 25 tys. zł dla dwóch osób i 5 tys. zł dla trzeciej ofiary. Został także zobowiązany do naprawienia szkody w wysokości 335 tys. zł – informuje Marzena Rusin-Gielniewska, rzeczniczka świdnickiego sądu.

Wyrok sądu jest nieprawomocny, a ksiądz nie przyznał się do winy, więc najprawdopodobniej to nie koniec sprawy ks. Leszka S.


Napisz komentarz
Komentarze
Henio_U 30.03.2021 20:35
No i nie uwierzycie.... Dawno temu, w kościele w Lublinie, przy ul Bernardyńskiej, byłem w tzw "scholi".... miałem 16 - 19 lat...i uwierzycie, że żaden ksiądz tam mnie nie zgwałcił, ani nie molestował? Chyba byłem wyjątkowo nieapetycznym młodzieńcem dla księży...a w kurii rządził wielki miłośnik chłopców, bo sam biskup Bolesław Pylak ! Po nim nastał jeszcze lepszy zawodnik, bo Józio Życiński....o jego wyczynach miłosnych z chłopcami, do dzisiaj po Lublinie krążą niesamowite opowieści....

emeryt 30.03.2021 10:20
Cos nie tak to nastolatki nie mogly powiedziec rodzicom, szkole wiedzialy ze to jest nieprzyzwoite, zakazane i wogole cos na ten temat wiedzialy. Czyzby za przyzwoleniem bo chyba nie baly powiedziec sie rodzicom w szkole kolezankom ?.

avanti 30.03.2021 00:55
Ot glupi ksiezulek... Gdyby nie polasil sie na mafijne pieniadze to skonczyloby sie tylko przeniesieniem do innej parafii.

Andrzej 29.03.2021 21:44
W Radzimówie Ksiądz ma córkę?

dd 30.03.2021 14:25
W Lubaniu księża też mają dzieci na boku, ale takie sprawy się wycisza księżulka przenosi do innej parafii i jest po staremu.

Cycu 29.03.2021 21:17
Naj bardziej żałośni to ci co sie spowiadali pedofilusiowi to jest chore żeby 2021 roku byc tak uposledzonym i spowiadac sie ksiedzu, a co on niby ma lepszy kontakt z bogiem lepszy telefon do niego. Dewiacja!

Wernyhora 30.03.2021 20:41
To spowiadanie to jeszcze jako s ujdzie, bo nie wszyscy prawdę mówią jak przed ich Bogiem, ale najgorsze jak się teraz czują co łykali z wielkim namaszczeniem tak zwane ciało Chrystusa wkładane im do ust ręką którą wcześniej wkładał w majtki i obmacywał piponcje? Tymi ręcyma i tymi palcyma! Fuj! Czyżby w tym faktycznie miał być bóg żywy choć zakryty to prawdziwy?

Malina 29.03.2021 19:40
Pan na Watykanie ukarał arcy Sławoja DonGłodzio zakazem pobytu na terenie archidiecezji gdańskiej = czyli pan arcy będzie musiał pozostawić jedną rezydencję z danielami a przenieść się do innej. Jeżeli kara polega na przeprowadzce z jednej rezydencji do innej to ja nie mam więcej pytań. Księża przenoszeni z parafii do parafii. Przestawianie pionków i ruchy pozorowane żeby plebs myślał ze Watykan coś robi z problemem. Takie mieszanie w kadzi z usakralnionym goownem.

Tdv 29.03.2021 20:08
Takie uciekanie od prawdy przed ludźmi

MłotemCzarnąHołotę! 29.03.2021 20:56
Srodze Oćca ukarali zaszkodzili wieli będzie Danki za kochanki brał... zamiast Danieli!

MłotemCzarnąHołotę! 29.03.2021 19:27
Drodzy Rodacy, Patafianie i wy ludzie zza Rzeki!! Zamiast się tu rozwodzić-we w szczegóły wchodzić, jeremiady głosić-o pomstę Niebo prosić - posłuchajcie!! Nie swoich Xięży-dobrozłodziei ale...przedwiecznego Anonima-genialnego autora poniższego jakże wymownego tekstu który wydrukować sobie proszę złotymi zgłoskami, podzielić się z sąsiadami, w kulki na małe bramki się nie bawić jeno w złote ramki oprawić, sytuacją w upadłym już Krk się nie biesić tylko nad łożem małżeńskim, na płocie pl***ni i na Miodowej powiesić: "Jeśli chcesz by dom był Ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj ni klechy, ni mnicha".

Agc 29.03.2021 18:50
Jak można kogoś takiego wpuszczać do własnego domu po kolędzie, gdzie ma się dzieci, wszystko zaczyna się głaskaniem po główce i posłaniem synów na ministrantów Czy rodzice tego nie wiedzą?

MłotemCzarnąHołotę! 29.03.2021 21:14
A teraz Drodzy Patafianie matematyczne mam dla Was zadanie: usiądźcie na czym tam chcecie - "na różańcu", na liczydle czy innym tablecie i policzcie ile dzieci taki pedofil rocznie "przeleci" x 1700 lat istnienia wyłącznie pod żelaznym buciorem Kościoła będących szkół i ochronek dla sierot idących - rocznie! - w kat.-świecie w miliony x niepoliczalne miliony "ojców-wychowawców" dziecińcami "przez tak liczne wieki" zarządzających. Jesteście sobie w stanie wyobrazić skalę wynaturzeń i idącą w setki milionów ilość nie umiejących przecież czytać i pisać (stąd brak zapisków historycznych - historię przecież pisali zawsze zwycięscy...kapłani!) ofiar bezkarnych przecież Xięży-pedofilianów... Nie dziwcie się - czy to nie oni byli policjantami, dochodzeniowcami, prokuratorami, sędziami i profosami we własnych sprawach w Światowego Zasięgu Instytutce Zbrodni Zorganizowanej Wokół Krzyża, o której powiedzieć że sama sobie była Sterem, Żeglarzem i Okrętem to nic nie powiedzieć?

Gdzie byli rodzice ? 30.03.2021 00:10
Prawda !

Duszek_Świenty 29.03.2021 16:06
Nie przyznał się do winy? A jak przed swoim bogiem - chociażby w ramach spowiedzi wielkanocnej. O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo! Złote ornaty upośledzonych seksualnie baranów, edukatorów spod znaku krzyża rozświetlają mroczne umysły zdemoralizowanej ciemnoty zwanej owczarnią W Polsce krzyż jest źródłem dochodu dla zorganizowanej pedofilskiej grupy przestępczej. Lata straszenia dzieci diabłem na religii skutkuje dożywotnim utrzymywaniem pseudo ochroniarzy w sutannach.

don stanislao 29.03.2021 15:42
Pamietam ksiedza jak po kolędzie chodził.Umoralniał,pouczał,nawracał nas grzesznych.Fajnie że wychodzimy z tej ciemnoty i tacy ludzie przestają być bezkarni

Sylwia z Rudzicy 29.03.2021 17:31
... a na świętej spowiedzi przed i po komunii - czyli rozmowy z bogiem - wypytywał czy mamy nieczyste myśli, czy bawimy się siusiakiem i czy zaglądamy dziewczynkom w majtki i czy je obmacujemy i w ogóle wszystko co tylko wokół "tych spraw". Tak sobie łowił przyszłe ofiary do swoich chorych dewiacji. Takich jak on - jeszcze ukrytych są setki o ile nie tysiące. Prędzej czy później przyjdzie i na nich czas nie tylko bożej pomsty aż ta Stajnia Augiasza padnie i przejdzie do mitologii jako dzieło ich Szatana.

zemsta 29.03.2021 13:37
pociąć wacka i do soli wsadzić....

Natasza 29.03.2021 15:01
Oddzielnie czy przy odciętym ...?

zemsta 30.03.2021 06:25
Przy odciętym, żeby bolało...

Stefan 29.03.2021 13:18
Ale gdzie rodzice? Gdyby moje dziecko powiedziało mi o tym lub dowiedziałbym się w jakiś inny sposób to bym go połamał i wszystkie palce bym mu rozpie...zeby nawet k....a nie mógł swojego zlapac a dopiero potem na milicje

Uciać mu ja... 29.03.2021 12:18
No to w wiezieniu sie nim zaopiekuja (oby), ale pewnie pójdzie na ochronki tfuu

piszę to co myślę 29.03.2021 12:11
heh Tak więc niech Bog będzie z Tobą i chu.. Ci w D...

Olgiert 29.03.2021 12:08
No i posyłaj człowieku dziecko do kościoła albo na religie ,a w życiu !!To głupi naród czego wy ludzie nie widzicie ,wy nie widzicie ze pedofile ogarniają sobie dziwne profesje by tylko być blisko dzieci ,reszta to omotać wywrzeć winę wmówić ,wykorzystać .Te stare klempy ,siła tego kościoła niech w końcu wejdą pare leweli wyżej i spojrzą na mapy w internecie którym kościele dochodziło do tak strasznych rzeczy ,spójrzcie na nasze tereny Rudzica,Henryków,a szkoda gęby szczepić .Fundacja nie lękajcie się stworzyła mapę w 2018 r było 300 miejsc prawomocne wyroki i ponad 700 spraw w toku to o czym mowa a gonić w diabły tych batmanów

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Woda zdrojowaTreść komentarza: Ufff no jak będzie ok a jak nie gdzie plan B ,co z oczyszczalnią ścieków itp Samorządy to kpina z wyborców diety i opowiadanie bajekData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:25Źródło komentarza: Świeradów-Zdrój. 2 miliony inwestycji w stacje uzdatniania wodyAutor komentarza: Mieszko z puszczyTreść komentarza: No zabawa zabawa a mury się sypią kiedy remonty oraz inwestycję w zamek bo oferta słaba czas do ministra Gińskiego napisać o pomoc ale kto to zrobi samorząd nie więc ktoData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:22Źródło komentarza: Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleriaAutor komentarza: wegielekTreść komentarza: morawiecki klejny raz zrobil z mordy cholewe przeciez na skladach zalega wegiel po tysiaku dosc bandy pisowskich oszustowData dodania komentarza: 01.10.2022, 05:17Źródło komentarza: Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla. To brzmi jak ponury żart. Sprawdzamy, jak działaAutor komentarza: MarudaTreść komentarza: Panowie policjanci i ich dyżurny powinni znać przepisy dotyczące tworzenia kolumny pojazdów uprzywilejowanych. Takie eskortowanie prywatnego auta, choćby w najlepszej wierze to bezprawie i narażenie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Nawet na tym filmiku widać, że eskortowany pojazd jest dość daleko za autem policyjnym. Wystarczy, że ktoś przepuści uprzywilejowany a nie zwróci uwagi na pędzący za nim cywilny pojazd i tragedia gotowa. Jeśli już chcieli pomóc to powinni zabrać ciężarną do radiowozu a kierowcy kazać jechać do szpitala zgodnie z przepisami. Zaprezentowane działanie to głupota a jeszcze się tym chwalą.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 04:38Źródło komentarza: Wideo. Lubańscy policjanci eskortowali ciężarną do szpitala
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama