Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:43
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Świeradów-Zdrój. Hotel z myślą o triathlonistach

W Świeradowie-Zdroju ma powstać pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel dedykowany zawodnikom uprawiającym coraz popularniejszą dyscyplinę sportu, jaką jest triathlon.
  • Źródło: investmap.pl
Świeradów-Zdrój. Hotel z myślą o triathlonistach
Autor: investmap.pl
Oceń

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie. Czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. Powstanie hotelu to ukłon w kierunku zawodników uprawiających tą dyscyplinę, także w naszym regionie.

Obiekt, który ma powstać w Świeradowie-Zdroju został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb tej dyscypliny. Ma zostać profesjonalne wyposażony i przystosowany dla osób trenujących właśnie ten sport.

Hotel wyposażony zostanie w rozbudowaną część sportową, w której przewidziano basen pływacki z profesjonalnym zapleczem treningowym (w tym basen do treningu indywidualnego w komorze hiperbarycznej oraz przezierne boki basenu umożliwiające podgląd trenującego), komorę wysokogórską do treningu w warunkach hipoksji, sale fitness, rozbudowane zaplecze rowerowe ze sklepem i zaplecze narciarskie. W hotelu znajdzie się także strefa z saunami, kriokomora, grota solna, gabinety masażu i wszelkie inne udogodnienia - donosi investmap.pl.

Przy budowie nowego hotelu w Świeradowie-Zdroju planuje się wykorzystanie materiałów lokalnych - kamienia, łupka, drewna i szkła. W hotelu, który ma być zlokalizowany przy ulicy Zakopiańskiej zaprojektowano 121 pokoi, duże przestrzenie wspólne, dwa poziomy restauracji, przestronne lobby z widokiem na góry oraz zewnętrzny staw kąpielowy w formie górskiego oczka.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna KM Rubaszkiewicz z Warszawy. Inwestorem jest firma Budstol Invest z Bydgoszczy.

Szczegółowe dane:

Adres inwestycji:  Świeradów-Zdrój, ul. Zakopiańska
Liczba kondygnacji: 4 naziemne, 2 podziemne
Kubatura:  43 200 m3
Powierzchnia netto: 11 200 m2
Liczba pokoi: 121Napisz komentarz
Komentarze
Zbulwersowani 22.03.2021 10:19
Szkarada !! Konserwator zabytków walczy z takimi pomysłami, nie uzgadnia takich rozwiązań, aż się wierzyć nie chce co takiego się stało, że wydał pozytywną opinię. Czyżby jakieś znajomości ??? Nie dla wszystkich inwestorów jest tak łaskawy, a ten obiekt jest poprostu okropny. W jaki sposób nawiązuje do zabudowy istniejącej i historycznej ??? Paranoja co się dzieje w tym kraju. Gdzie tu sprawiedliwość??? Jednym się pozwala a innych się rok gania i nie uzgadnia. Dramat !!!

Elunia 22.03.2021 07:28
Ta.... Zawodników tej dyscypliny jest u nas taka ilość, że gdyby przyjechali nam wszyscy do miasta, to z pewnością zmieściliby się w jednym z dotychczasowych hoteli. A na pewno wszystkich ich stać na 5-gwiazdkowy hotel. Już to widzę! Ha, ha... Ironmeni- milionerzy!!!. Dla kogo jest ta reklamówka?! Dla tych którzy chcą sobie kupić "mikro-apartament". Ten deweloper buduje jeszcze dwa podobne ( apartamentowce) w kolejnych dwóch lokalizacjach w polskich górach. Wizualizacje na podobną modłę. Ja się pytam, gdzie był mityczny konserwator zabytków, który w tym miejscu pozwolił na budowę obiektu, który pasuje tu "jak pięść do nosa"?

Hmm 20.03.2021 19:33
Ładnie będzie. Tylko czy nie można tego obiektu nazwać po polsku? Brak kreatywności? To ogłosić konkurs na odpowiednią nazwę.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama