Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 06:04
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Gmina Lubań sercem agroturystyki w regionie? Kandydatka na wójta Gminy Lubań, prezentuje ambitną wizję rozwoju

Rozwój agroturystyki, ekologiczne inwestycje i nowoczesna promocja Gminy – Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka, kandydatka na urząd wójta Gminy Lubań przedstawiła swoją przyszłościową i realną wizję rozwoju okolicy pod nazwą programu „CIS”. Jakie są jego szczegóły?
Gmina Lubań sercem agroturystyki w regionie? Kandydatka na wójta Gminy Lubań, prezentuje ambitną wizję rozwoju
Małgorzata Hercuń
Oceń

Agroturystyka z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą wypoczynku w Polsce. Turyści pragną odciąć się od ciągłego pośpiechu i odpocząć w miejscu, które będzie zachęcało swoją naturalnością, dobrymi warunkami noclegowymi, smacznymi lokalnymi potrawami, a także ekologicznym podejściem do prowadzenia biznesu.

– Takim miejscem może być nasza Gmina. Pragnę, żeby Gmina Lubań kojarzyła się z czystym powietrzem, gościnnością, zdrową i ekologiczną żywnością, niepowtarzalnymi produktami regionalnymi, współpracą mieszkańców oraz poszanowaniem natury, przyrody i środowiska naturalnego. Chcę wykorzystać naturalny potencjał drzemiący w Gminie oraz jej mieszkańcach – tłumaczy Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka.

Program „CIS” – nowoczesna wizja rozwoju gminy

Stąd program „CIS”, który opiera się na największej chlubie gminy: najstarszym drzewie w Polsce znajdującym się w Henrykowie Lubańskim, którego wiek szacuje się na około 1300 lat. Cis ma być jednym z magnesów przyciągających turystów do Gminy – zwiększony zostanie budżet na jego pielęgnację, a przy autostradzie A4 stanąć ma specjalny znak informacyjny. To oczywiście nie wszystko, co proponuje Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka w swoim programie. Kandydatka myśli przyszłościowo: stawia bowiem na rozwój agroturystyki, ekologiczne inwestycje, promocje gminy oraz ścisłą współpracę z jej mieszkańcami. Dzięki temu, Gmina będzie mogła śmiało konkurować z innymi, popularnymi wśród turystów miejscami w okolicy, oferując coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej. W jaki sposób kandydatka chce to osiągnąć?

- W naszej Gminie istnieje wiele nietuzinkowych miejsc, które prowadzą ludzie pełni pasji. Zrzeszymy właścicieli tych miejsc: agroturystki, atrakcji turystycznych, lokalnych producentów żywności, rękodzieła i twórców kultury pod wspólną egidą lokalnej organizacji pozarządowej, która razem ze wsparciem Gminy stanowić będzie ogromną siłę w województwie – tłumaczy Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka i dodaje: - Oprócz agroturystyki i naturalnej żywności, siłą naszego regionu będą także komercyjne stawy, coraz popularniejsza forma turystyki, która przyciągnie do gminy miłośników wędkarstwa i odpoczynku na łonie natury z całego województwa. Są także takie miejsca jak: ptasie gospodarstwo, czy stadnina koni. Będziemy współpracować ze wszystkimi podmiotami, które będą chciały zaangażować się na rzecz wspólnego i dynamicznego rozwoju Gminy – wyjaśnia kandydatka.

Rozwój i preferencyjne warunki dla przedsiębiorców

Program przewiduje preferencyjne warunki działalności dla obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców prowadzących biznesy agroturystyczne, wytwarzających naturalne produkty lub działających w branży turystycznej, a także rozwój kluczowej infrastruktury w gminie: szybkiego Internetu, montaż nowoczesnego oświetlenia LED, utworzenie atrakcyjnych tras rowerowych oraz remonty dróg. Wszystko to z korzyścią tak dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz turystów. Kandydatka chce zachęcić istniejące już miejsca do rozwoju swojej działalności i otwarcia na turystów, oraz zainspirować innych potencjalnych przedsiębiorców do działania.

- Jest wiele miejsc w Gminie Lubań, z którymi w ramach Programu CIS chcielibyśmy współpracować. Wszystkie te miejsca posiadają olbrzymi, niewykorzystany potencjał – mówi Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka.

Kandydatka w swoim programie nie zapomniała także o ekologii i walce ze smogiem, który co sezon trapi mieszkańców gminy. Jak zapowiada, w Urzędzie Gminy znajdzie się specjalny doradca, który pomoże w znalezieniu odpowiednich metod finansowania na wymianę tzw. kopciuchów, termomodernizację domu lub montaż paneli fotowoltaicznych dla wszystkich, także osób o wyższym poziomie dochodów, chcących zainwestować w rozwój zielonej energii w Gminie Lubań.

- Dzięki takiemu doradcy, każdy mieszkaniec Gminy ma mieć ułatwiony dostęp do przejścia na ekologiczne źródła ogrzewania w swoim domu, niezależnie od poziomu dochodów – tłumaczy kandydatka.

Cisowski Szlak, nowoczesne formy promocji i Centrum CIS

Wraz z rozwojem agroturystyki w regionie, kandydatka na urząd wójta chce zadbać o odpowiednią promocję Gminy w Polsce oraz za granicą – sąsiedztwo Czech oraz Niemiec to duża szansa na przyciągnięcie zagranicznych turystów. Oprócz specjalnego serwisu internetowego dostępnego w wielu językach, w którym znajdą się najważniejsze informacje turystyczne wraz z mapą wszystkich atrakcji, zabytków, punktów agroturystycznych, gastronomii itp., w programie znajdziemy także zapowiedź utworzenia „Cisowskiego Szlaku”. To szlak kulinarny, w którym znajdą się miejsca gastronomiczne/agroturystyczne oferujące turystom wyjątkowe regionalne specjały: sery, przetwory czy potrawy. Ta dedykowana strona internetowa opracowana będzie także z wykorzystaniem ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka w ostatnich dniach spotkała się z przedstawicielami tego środowiska rozmawiając o ich potrzebach, które chce uwzględnić w swojej wizji pracy wójta.

- Każda pozycja na „Cisowskim Szlaku” będzie miała w swojej nazwie słowo „cis”, np. Cisowski rosół z kaczki czy Serek spod cisa. To oczywiście tylko przykłady. Taki szlak kulinarny, wzorem podobnych rozwiązań będzie świadczyć o wysokiej jakości produktów oferowanych w danym miejscu, co jest kluczowe dla dzisiejszego turysty – tłumaczy kandydatka, dodając: - Będziemy także aktywnie promować naszą Gminę w mediach oraz Internecie oraz wykorzystamy istniejące już Centrum Integracji Społecznej (CIS) do stworzenia w nim punktu informacji turystycznej. Będzie to centralne miejsce na mapie turystycznej Gminy, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje – wyjaśnia kandydatka. Jak dodaje, w Centrum Integracji Społecznej każda osoba będzie mogła kupić specjalne gadżety związane z Gminą, np.: magnesy, kubki, breloki, mini-drzewka czy materiały prasowe.

„CIS” to ambitna, ale realna wizja

Program „CIS” Małgorzaty Hercuń-Dąbrowickiej jest ambitny, ale możliwy do zrealizowania. Wizja Gminy Lubań jako miejsca popularnego wśród turystów, z agroturystyką i gastronomią na najwyższym poziomie, licznymi atrakcjami czy trasami rowerowymi będzie wymagać ogromu wspólnej pracy i zaangażowania Wójta, Rady Gminy, Sołectw, mieszkańców gminy, a także wielu innych instytucji, w tym proponowanych przez kandydatkę Młodzieżowej Rady Gminy oraz Rady Seniorów. Wizja ta jest realna i już 11 kwietnia może zacząć się realizować.Napisz komentarz
Komentarze
Igor 06.03.2021 22:37
"I przybył gość, żarłoczny dość Obiecał im raj w Karpatach Dostąpią łask gdy zrobią tak, By złoty krzyż stał za gniazdem.. Wrył i w bystre mgły Każdy miał tu chrzest Toczył ciężki bój z własnym ogniem W górze stromy żleb W dole staw na krze Pierwszy spadł ze ściany młodszy brat Jeszcze wyżej, cent Wielki świat do pięt To co kochał wyło w nim jak róg W rysę ostrze wbił Nad chatami dym..."

Viola 04.03.2021 14:14
Jaki ma pani pomysł by patologię pgnać z miejsc urokliwych w Lubaniu bo turystów oni odstraszają

Wyborca 1 04.03.2021 21:18
Proszę odróżnić gminę Lubań od miasta Lubań

Flaszka 07.03.2021 08:18
Gminie patologi nie ma litość wyborca 1

Janusz 04.03.2021 21:22
Coś Ci się pomyliło, pytania kieruj do władz Gminy Miejskiej Lubań. Niech sami się główkują.

Alinka_a 04.03.2021 12:51
Widać konkrety! Jak na zaradną kobiete przystało. Powodzenia. Ma Pani mój głos

Marian K. 04.03.2021 12:13
Hejterzy zawsze sie znajda...pewnie napuszczeni przez pania ussss, jadowita jak waz. Prosze sie nie przejmowac, tylko robic swoje - swietn plan, trzeba wykorzystac to co juz mamy i wypromowac w Polsce, szczegolnie ze mamy najstarsze drzewo o którym malo kto wie!!!

Renia 04.03.2021 11:25
Podoba mi sie ta kampania, widać w tym jakiś pomysł. W koncu ktos ma plany, motywację i świeże spojrzenie na przyszłość. Będę na panią z mężem głosować. Powodzenia

? 04.03.2021 10:28
Dla koryta wszystko obieca.

Moskwa 04.03.2021 09:24
Wybory co to nie będzie lotnisko basen agro biznes cuda na kiju a po wyborach szara rzeczywistość nie mocy do następnych wyborów i stary tekst co ja mogę .

lucky 04.03.2021 09:21
O, widzę ze kontrkandydatka AU sie uaktywnila. I teraz cala energie poswieca zeby skrytykowac jak sie da. Slabe to...

Czesław J 04.03.2021 10:17
Słabe jest to, że Pani nie pisze w swoim imieniu. Wtedy ma Pani czystą sytuację a nie podpisując się pod setkami nicków jako niby wyborcy. Czy Pani myśli, że ktoś uwierzy, że nie skomentowała Pani ani razu w/w postu? No oczywiste jest ,że tak, więc proszę o podpis kiedy Pani pisze.

Czesław J 04.03.2021 10:51
Ja oczywiście nie jestem Pani wrogiem. Tylko podpowiadam.

lucky 04.03.2021 12:04
Szanowny Panie, ja akurat nie jestem żadnym z kandydatów i w politykę to wolę się nie mieszać, ale głosować trzeba. Bo to nasz obowiązek i nasza przyszlosc, jakby nie bylo. I jak widzę jak tylko się kontrkandydatka uaktywnia w hejcie, to smiać mi się chce :)

Czesław J 04.03.2021 12:15
Warto zastanowić co się pisze, bo można wpaść we własne sidła. Skoro powiedzmy Pan/Pani się w politykę nie miesza, to skąd Pan/Pani(a myślę, że Pani) wie, że jest jakaś kontrkandydatka? Raz jeszcze powtarzam, że nie jest to hejt z mojej strony, tylko stwierdzenie. Czasami warto byłoby poczytać odpowiedź zainteresowanej a nie odpowiedź zainteresowanej podszywającej się pod kogoś, bo po co?

pozdrawiam 04.03.2021 12:58
panowie, mieszanie sie w polityke to jedno, a minimalna wiedza na temat tego kto chce rządzić gmina to drugie...

Czesław J 04.03.2021 16:39
Panowie......)))Już pisałem o tym, że trzeba uważać na ludzi inteligentnych w każdej intrydze. Jeżeli piszesz "Panowie", chcesz dać przekaz do ogółu, że w/w posty pisali "Panowie" a nie broń boże ja"Pani" Uważaj. Życzę powodzenia.

Wyborca 1 04.03.2021 21:24
Nie na miejscu jest pisanie o świętej pamięci człowieku rzucanie na niego oszczerstw i wytykanie mu błędów. Mam tutaj na myśli naszego wójta pana Zbyszka Hercunia. Człowiek który był wójtem z powołania,kochał to co robił,był transparenty w swoim każdym działaniu jest teraz besztany i oskarżany przez panią która mu nawet do pięt nie dorastała. Chce aby ta pani wiedziała że na cudzej krzywdzie nic się nie zbuduje. Brak podstawowej kultury i etyki.

Xx 05.03.2021 12:34
KRETACZ wielokrotny kłamca, manipulant, prawda wypływa córeczki.

XX 04.03.2021 19:52
Kłamie jak STARY

Aneta 04.03.2021 17:56
Na jakiej pododstawie tak Pan twierdzi. To są bezpodstawne oszczerstw. Pozdrawiam

Xx 05.03.2021 12:39
Mam nadzieję, że wygrasz i skończysz tak samo jak kłamca.

pozdrawiam 04.03.2021 08:36
Wiecie co, dużo tu tekstów o braku funduszy, ale przecież realnie patrząc to promowanie działalności, które już istnieją. Nasza agroturystyka to potezny potencjal... Trzeba tylko ludziom pomóc i obrać dobry kierunek ;)

Sułtan Lubania 04.03.2021 07:22
Jaka agroturystyka w Lubaniu świnie na ulicy konie w rynku .Gmina Lubań i Powiat no tak powinno to wyglądać tylko tego jest pełno już a ulice w Mieście tragedia w gminie też więc tu czas się wykazać by turyciśc po dziurach nie jechali

Patrząc z boku. 03.03.2021 22:38
Ta Pani rywalka to musi być wyjątkowo zawistna osoba.Cokolwiek Pani nie przedstawi to widać w komentarzach że kobieta chyba po nocach nie śpi z wściekłości.Powodzenia życzę.

Wyborca 04.03.2021 07:42
Tez tak myśle

Moni 46 03.03.2021 21:51
Pani Małgorzato, zycze Pani wygranej i podpisuje sie pod Pani programem. Piekna wizja dla naszej gminy. Oby sie powiodlo.

Mieszkaniec gmniny 03.03.2021 21:17
Pani Gosi zależy na tym, żeby pomóc ludziom w tym aby mogli przekonać się, że mieszkańcy gminy mogą mieć wpływ na to, że ludzie będą się szanować i zrozumią że chęcią zemsty, chęcią posiadania władzy, braku szacunku do ludzi nie da się zdobyć zaufania. Bardzo wierzę w to, że mieszkańcy Gminy widzą różnicę między programami kandydatów i wybiorą osobę, która ma wizje na polepszenie jakości życia mieszkańców gminy. Inni kandydaci nie mają nowych i realnych pomysłów do zrealizowania tylko „odgrzewają kotlety” i kopiują wszystko o czym mówił poprzedni Wójt.

Anka 03.03.2021 21:03
i jeszcze jedno - jesli ktos zrobil taka promocje wokol dębu Bartek, to jak dobrze wypromuje sie CIS Henryk to wokol tej historii mozna zrobic wiele dobrego. Brawo! :)

pozdrawiam 04.03.2021 09:31
jest to niewykorzystany potencjał, warto z tym ruszyć :)

Anka 03.03.2021 21:01
Jedyna kandydatka, ktora ma wizje i chęc do zrobienia czegos nowego, poza tradycyjnymi wyborczymi haslami - zrobie wam chodnik, lampe etc. Trzeba patrzec w przyszlosc i wybierac ludzi, ktorzy ją czują. Ma Pani glos moj i mojej rodziny. PS moderator powinien usuwac te bijace piane komentarze z farmy troli.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama